1 Liga Hokeja na Lodzie: Fabrykanci Łódzkie grają dwa mecze w Zgierzu

AI7I4750-NET

Już w najbliższy weekend hokeiści Fabrykanci Łódzkie rozegrają kolejne dwa mecze na własnym lodowisku. Tym razem podopieczni Lubomira Witoszka zmierzą się na Hali Lodowej w Zgierzu z SMS PZHL Katowice (sobota, 18.30) oraz z Zagłębiem Sosnowiec (niedziela, 16.00). Wstęp na oba mecze jest wolny! Szczegóły na mediach społecznościowych drużyny na Facebooku i Instagramie.

- To będą dwaj zupełnie inni rywale - mówi trener gospodarzy Lubomir Witoszek. SMS Katowice to drużyna złożona z młodych zawodników, szybko jeżdżących po lodzie. Musimy zastosować na to spotkanie inną taktykę niż na niedzielny pojedynek. Z kolei przeciwnik z Sosnowca to drużyna naszego pokroju. Podobnie wyglądajaca na lodzie. Jako zespół powinniśmy pokazać lepszy hokej niż na początku sezonu. Chcemy pokazać jeszcze kibicom dobry hokej w tym sezonie i pokażemy. Nastawienie drużyny jest dobre przed tymi meczami. Mieliśmy ostatnio wygraną więc chcemy pokazać, że ciężka praca na lodzie przełoży się na wyniki w meczach ligowych. Stoję twardo na ziemi, ale postaramy się wygrać oba spotkania - uważa szkoleniowiec Fabrykantów.

Dla trenera Fabrykantów Łódzkie jednym z ważniejszych aspektów jest to, iż drużyna znów rozegra dwa spotkania we własnej hali.

- Cieszymy się, że znów zagramy u siebie. Widać zainteresowanie hokejem w Zgierzu. Kibice się interesują drużyną i rozgrywkami. Teraz do szczęścia potrzebne są wygrane na lodowisku w Zgierzu - mówi Lubomir Witoszek. 

Krystalizuje się także kadra zespołu. - Od początku sezonu nie zagraliśmy ani jednego meczu w takim samym zestawieniu. Była bardzo duża rotacja w składzie. Tak jak mówiłem wcześniej, że to co powinniśmy robić w sierpniu robiliśmy dopiero w ostatnim czasie. Najważniejsze jednak, że kadra jest już prawie kompletna. Czekamy jeszcze na jednego zawodnika i będziemy już mieli zamknięty skład. Liczymy, że ta drużyna rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu w takim zestawieniu - powiedział szkoleniowiec drużyny. 

Po 19. kolejkach zespół Fabrykanci Łódzkie zajmuje 13. miejsce w tabeli.