13 milionów złotych dofinansowania na modernizację i doposażenie Tomaszowskiego SOR-u

thumb2_ccf03f1425f087117459f6eb4c0d7d06380752523_852493806091627_8148890872786759723_n
fot. UM Tomaszów Mazowiecki

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę rankingową konkursu na dofinansowanie m.in. takich zadań jak modernizacja i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. SOR w Tomaszowskim Centrum Zdrowia otrzyma niemal 13 mln zł z Funduszu Medycznego. Niebawem rozpocznie się jego remont.

- Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze, gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, prezesowi Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Wiesławowi Chudzikowi, personelowi szpitala, który tworzył projekt. Dziękuję za wsparcie parlamentarzystom, senatorowi Rafałowi Ambrozikowi, cieszę się, że możemy na Was liczyć – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

- Pozyskana dotacja pozwoli nam na kompleksową przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz wyposażenie go w nowoczesny sprzęt medyczny, co umożliwi szybką diagnostykę, z której korzystać będą mieszkańcy naszego miasta i powiatu, jak i powiatów ościennych – dodaje prezes TCZ, Wiesław Chudzik.

W ramach prowadzonych prac SOR zostanie zmodernizowany i przebudowany. Inwestycja będzie przeprowadzona na bazie istniejącego budynku. Oddział zostanie doposażony m.in. w nowoczesny tomograf komputerowy, w jego infrastrukturze powstanie również nowoczesny ośrodek endoskopii wyposażony w zupełnie nowe urządzenia diagnostyczne. Doposażona zostanie także intensywna terapia, sale obserwacyjne i dekontaminacyjne; infrastruktura służąca do świadczenia pierwszej pomocy pacjentom SOR-u. Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki