21-latka zatrzymana za posiadanie ponad 48 gramów mefedronu

261-192814
fot. KPP w Łęczycy

Kolejne działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej zakończyły się zatrzymaniem przestępcy. Tym razem w "ręce" kryminalnych z ponad 48 gramową porcją mefedronu wpadła 21-letnia kobieta. Posiadanie substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

18 kwietnia 2024 roku policjanci wydziału kryminalnego pojechali na teren jednej z miejscowości w gminie Daszyna. Jak wynikało z ich własnych ustaleń, 21-letnia kobieta może posiadać narkotyki. Policjanci szybko potwierdzili swoje informacje. 

- Kiedy przeszukali jej pojazd zabezpieczyli w nim dilerki z mefedronem. Kolejne, należące do zatrzymanej, porcje tego narkotyku kryminalni zabezpieczyli w lokalu zajmowanym na terenie Łęczycy. Tam, w dziecięcym wózku ukrywała 45 gramów mefedronu. Łącznie policjanci wydziału kryminalnego, tylko tego dnia zabezpieczyli blisko 49 gramów narkotyków - mówi asp. sztab.Mariusz Kowalski. - 21-letnia kobieta za ich posiadanie usłyszała już zarzut przestępstwa. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.