Drogi wjazdowe do regionu to wizytówka województwa łódzkiego, dlatego też są sukcesywnie modernizowane i ulepszane. Tym razem drogowcy jeszcze w czerwcu przystąpią do prac na drodze wojewódzkiej nr 728 - w powiecie opoczyńskim, na granicy z Mazowszem.
Modernizowany fragment, to ważny odcinek łączący dwa województwa – łódzkie i mazowieckie, prace przełożą się na poprawę bezpieczeństwa na drodze, a sama trasa zyska na atrakcyjności turystycznej. Malowniczy krajobraz i lokalne atrakcje dadzą się lepiej poznać.
Zmodernizowany odcinek będzie przebiegał przez Drzewicę, miejscowość położoną nad rzeką Drzewiczką i zalewem. Znana jest: z fabryki Gerlach, ruin gotycko-renesansowego zamku, toru do uprawiania kajakarstwa górskiego czy wakeparku. To duży potencjał, którego uwolnienie zależne jest m.in. od dobrych jakościowo dróg.
Część DW 728 została rozbudowana już w poprzednich latach. Obecnie prace modernizacyjne obejmą odcinek o długości 5 km – od okolic kościoła przy ul. Warszawskiej do granicy z województwem mazowieckim, w kierunku miejscowości Odrzywół.
Zakres prac drogowych obejmuje: wymianę nawierzchni, umocnione poboczy, odtworzenie rowów odwadniających, nowe oznakowanie pionowe i poziome.
Wykonawca będzie miał 14 tygodni na zakończenie robót, ich wartość to prawie 4 mln zł. Zadanie jest w całości finansowane z budżetu województwa łódzkiego.
źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego