Młodzi ludzie potrzebują dzisiaj wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi zaprasza przyszłych psychoterapeutów i psychologów klinicznych na drugą edycję bezpłatnego szkolenia specjalizacyjnego finansowanego ze środków unijnych. Jest na to 7,6 mln zł.
W szkoleniach mogą wziąć osoby posiadające dyplom magistra psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, pielęgniarstwa lub kierunku lekarskiego.
- Jeśli czujesz, że psychiatria dziecięca to nie tylko zawód, ale też ważna misja. Jeśli chcesz pomagać, rozumieć i towarzyszyć młodym ludziom w trudnych momentach, to szkolenie jest dla Ciebie – zachęca Anna Śremska, dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi. - Psychika dzieci i młodzieży to dziś pole bitwy. Potrzebni są specjaliści, którzy znają narzędzia, mają empatię i odwagę. Teraz można zdobyć kwalifikacje bezpłatne i realnie pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Szkolenia będą realizowane przez doświadczonych praktyków ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi. Uczestnicy kursu będą mieć dostęp do zaplecza klinicznego i bibliotecznego placówki.
Można wybrać spośród dwóch rodzajów specjalizacji: psychoterapii dzieci i młodzieży (40 miejsc) i psychologii klinicznej dzieci i młodzieży (30 miejsc).
Rekrutacja na szkolenia prowadzona jest przez Łódzki Urząd Wojewódzki za pośrednictwem teleinformatycznego Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych SMK. Należy zgłaszać się do 31 maja.
Każda osoba która chce przystąpić do rekrutacji powinna założyć sobie login w systemie SMK https://smk.ezdrowie.gov.pl, wybrać rolę „inny pracownik w ochronie zdrowia" oraz wnioskowany tryb szkolenia specjalizacyjnego „podstawowy". Nadanie uprawnień w SMK jest po stronie Urzędu Wojewódzkiego. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 42 664 20 58.
Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi jest akredytowany do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży oraz psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kształcenia specjalizacyjnego w ochronie zdrowia, równocześnie jest czołową placówką kliniczną w obszarze psychologii i psychoterapii.
Nowy projekt „Na ratunek – kadry DIM" to ważny krok w stronę budowy nowoczesnego systemu wsparcia psychicznego dla najmłodszych. Szkoląc przyszłych specjalistów, SPZOZ w Łodzi nie tylko odpowiada na pilne potrzeby kadrowe, ale również konsekwentnie realizuje wizję psychiatrii XXI wieku – kompleksowej i bliskiej człowiekowi.
Warto przypomnieć, że to właśnie w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi ruszył największy i najnowocześniejszy w kraju program, który zmienia oblicze polskiej opieki psychiatrycznej. Skorzysta z niego 5 tys. osób, w tym blisko 1,5 tys. dzieci i młodzieży oraz ponad 3,5 tys. dorosłych. Powstaje aż 20 programów diagnostycznych i terapeutycznych: 15 dla dzieci i młodzieży oraz 5 dla dorosłych. Dzięki temu pomoc będzie bardziej dopasowana do potrzeb pacjentów.
źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego