Najważniejsze wideo w lodzkie

Akcja saperów i policji w Grabicach. Podczas prac polowych ujawniono zapalnik

saperzy
fot. ilustracyjne

Rawscy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Zapalnik z czasów I wojny światowej został znaleziony podczas prac polowych w Grabicach. W ciągu roku policjanci na terenie powiatu rawskiego zabezpieczają nawet kilkanaście takich znalezisk.

17 czerwca 2024 roku po godzinie 10.00 dyżurny rawskiej komendy został telefonicznie powiadomiony o znalezieniu przedmiotu, który przypomina granat. Gospodarz podczas prac polowych, w Grabicach, na terenie gminy Cielądz, wykopał niewybuch. Okazało się, że to zapalnik z czasów I wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci.

- Podczas prac polowych, robót drogowych, albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na niewybuch lub niewypał z czasów I oraz II wojny światowej. Dlatego pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić je w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policję - mówi asp. Agata Krawczyk.