Akcja "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Gdzie w Zduńskiej Woli bezpłatnie sprawdzisz swój pojazd?

269-183816
fot. KPP Zduńska Wola

Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". W sobotę 9 grudnia 2023 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów w Zduńskiej Woli, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Trwa kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Została ona zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. W ramach tej kampanii zduńskowolscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania mające na celu kontrolę oświetlenia pojazdów.

9 grudnia 2023 roku, kierowcy powiatu zduńskowolskiego, w dwóch stacjach, będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach:

• Stacja Kontroli Pojazdów Automark
98-220 Zduńska Wola, ul. Mostowa 3
tel. 43 823 67 05

• Stacja Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego Sp. z o.o.
98-220 Zduńska Wola, ul. Kolejowa 1
tel. 43 824 02 21.

Źródło: KPP Zduńska Wola