Najważniejsze wideo w lodzkie

Aleksandrowscy lekkoatleci w krajowej elicie

0aa3dd775c914c9d9ee5b42709938399_XL

MKS Aleksandrów Łódzki zajął szóste miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce do lat 20. To najwyżej sklasyfikowany klub z Łódzkiego.

- To dla nas duży sukces – mówi Robert Kowalski, trener aleksandrowskiego klubu. – To zasługa naszej wszechstronności. Szkolimy we wszystkich dyscyplinach lekkoatletycznych i każda z nich ma swojego trenera.

To był udany sezon dla MKS Aleksandrów Łódzki. Reprezentanci tego klubu zdobyli 23 medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Prestiż klubu podnosi również wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu przez sztafetę męską z Mateuszem Rzeźniczakiem w składzie.

W tegorocznej klasyfikacji w tej kategorii wiekowej nie zabrakło również łódzkich akcentów. Na trzynastym miejscu znalazł się Rudzki Klub Sportowy, a 33 – AZS. Ten ostatni klub zajął również siedemnastą lokatę w seniorskiej rywalizacji.

źródło: MKS Aleksandrów Łódzki