Barbórka 2023: W Łęczycy wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna SGGW w Warszawie

Barbórka 2023: W Łęczycy wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna SGGW w Warszawie
fot. Orkiestra Reprezentacyjna SGGW w Warszawie

Urząd Miejski w Łęczycy zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW w Warszawie pod tytułem: „Polskie przeboje".

Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową powstałą w 2007 roku. Jej skład liczy około 40 osób. Trzon zespołu to studenci i absolwenci SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także muzycy zawodowi.

Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych uzupełniane jest przez gitary: elektryczną i basową, sekcję perkusyjną oraz instrument klawiszowy.

Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych oraz chętnie włącza się w różnorodne projekty muzyczne, współpracując z wieloma wokalistami.

Dyrygentem Orkiestry jest Tomasz Labuń.

Polskie przeboje to program obfitujący w przeboje artystów naszych rodzimych scen muzycznych z XX wieku. Znajdują się tu piosenki, które mimo upływu lat wcale się nie zestarzały i wciąż można je usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Przeboje takich wokalistów jak Zbigniew Wodecki, Ewa Bem, Andrzej Zaucha czy Sława Przybylska wpisały się już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Koncert odbędzie się w ramach reaktywowanej tradycji obchodów górniczego święta, czyli Barbórki, a wysłuchać go będzie można 3 grudnia (niedziela) 2023 r. o godzinie 10:30 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy.

źródło: UM Łęczyca