Bełchatów: Miejska przestrzeń wzbogaciła się o kolejny nowoczesny plac zabaw. Jest też coś dla fanów sportu

Czapliniecka_gotowy_plac_zabaw-8883
UM Bełchatów

Miejska przestrzeń wzbogaciła się o kolejny nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Dobra informacja płynie także dla miłośników siłowych ćwiczeń pod chmurką - powstała kolejna zewnętrzna siłownia. Oba obiekty stanęły na os. Czaplinieckim, w rejonie bloków nr 2 i 3. 

Najmłodsi do swojej dyspozycji mają trampolinę, bocianie gniazdo, karuzelę i bujak. Jest też mini wyspa muzyczna i spory zestaw zabawowy, na który składają się, m.in. punkt widokowy, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i mostki. 

- Zabawki są nowoczesne, a co najważniejsze z atestem. Niemal cały plac, oprócz miejsc, gdzie są huśtawki i piaskownica, wyposażony jest w poliuretanową nawierzchnię. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo, to znaczy skutecznie amortyzować ewentualne upadki. Wszystko dopełnia mała architektura, tj. ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne. Miasto ma także dobrą wiadomość dla tych, którzy lubią ćwiczyć w plenerze. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna. Obiekt wyposażony jest w orbitrek, wyciąg do góry, wahadło, wioślarza i drążki - informują miejscy urzędnicy.

Powstanie obu obiektów kosztowało samorząd Bełchatowa blisko 460 tysięcy złotych. 

- Budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej to odpowiedź miasta na potrzeby i oczekiwania bełchatowian. Wspólnoty mieszkaniowe zabiegały o to zadanie. Cieszę się, że udało się je zrealizować. Zarówno plac zabaw, jak i siłownia są gotowe i oddane do użytku. Mieszkańcy mogą więc już je testować – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.