wersja testowa serwisu

Bełchatów: Blisko sto latarni rozświetli miejskie ulice! Gdzie planowany jest montaż oświetlenia?

Bełchatów: Blisko sto ulicznych latarni rozświetli miejskie ulice! Gdzie planowany jest montaż oświetlenia?
Pixabay

Jak informuje bełchatowski magistrat, w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy na kilku nieoświetlonych ulicach zrobi się jaśniej. Prace, w ramach których w rejonie Ludwikowa pojawi się blisko sto słupów, powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach.

W Bełchatowie systematycznie budowane jest nowe i wymienianie stare oświetlenie uliczne. Niemal w każdym rejonie miasta pojawiają się nowe słupy, a stare oprawy zastępują nowoczesne. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą - bełchatowską firmą ENERGOTIM sp. z o.o..

- Mowa o budowie oświetlenia na osiedlu Ludwików, a konkretnie na obszarze między Lipową, Aleją Wyszyńskiego, Ludwikowską oraz zachodnią granicą Bełchatowa. Brak oświetlenia w tym rejonie doskwiera mieszkańcom szczególnie w okresie zimowym, gdy zmrok zapada wcześniej. Teraz ta sytuacja się zmieni - informują urzędnicy.

Jasno zrobi się m.in. na Różanej, Komara, Braci Śniadeckich, Granicznej, Górskiego, Konopackiej, a także fragmentach ulic Ślusarskiego, Deyny i Czechy. W sumie postawionych zostanie tam blisko sto nowych słupów. Inwestycja obejmie montaż kompletnych latarni, słupów aluminiowych o wysokości 6 lub 8 metrów oraz wykonanie kablowych linii zasilających. W miejscach tego wymagających, odtworzona zostanie nawierzchnia pasa drogowego.

Miasto planuje, by wykonawca ruszył z robotami w ciągu najbliższych kilku tygodni. Kiedy mieszkańcy Ludwikowa będą mieć jaśniejsze ulice? Zgodnie z warunkami zawartymi w podpisanej właśnie umowie, prace powinny zakończyć się najpóźniej 8 miesięcy od podpisania umowy. Wszystko kosztować będzie nieco ponad 736 tys. zł.