wersja testowa serwisu

Bełchatów: Miasto już stroi się na święta! Kiedy i co rozbłyśnie na ulicach?

Bełchatów: Miasto już stroi się na święta! Kiedy i co rozbłyśnie na ulicach?
UM Bełchatów

Bełchatów szykuje się na święta! Właśnie ruszyło przystrajanie miasta w bożonarodzeniowe elementy,  pierwsze takie akcenty już widać na placu Narutowicza. To centralne miejsce w mieście rozbłyśnie światłami w pierwszy weekend grudnia. 

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, ale miasto już powoli przygotowuje się na ten wyjątkowy czas. Choinki, ozdoby i światełka rozświetlą głównie centrum, ale także osiedla i ulice Bełchatowa. Na słupach oświetleniowych przy ulicy Kościuszki już wiszą pierwsze elementy. Zimowe ozdoby pojawią się także w Grocholicach czy w okolicach ronda Andersa.

- Pierwszym przyozdobionym na święta miejscem będzie plac Narutowicza. W dniach 3-4 grudnia zorganizowany zostanie tam miejski jarmark. Iluminacje, rozświetlone choinki i ozdoby podkreślą klimat Bożego Narodzenia i wprowadzą w świąteczną atmosferę. Na placu Narutowicza zawieszone zostaną m.in. świąteczne kule, z których każda przyozdobiona będzie czerwonymi i zielonymi bombkami oraz 200 lampkami. Dodatkowo poza łańcuchami z lampek, na drzewach będzie można zobaczyć świetlne sople, warkocze i tuby. Jak co roku w sercu miasta stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką ledowych sznurów świateł (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem) - informują miejscy urzędnicy.

Na placu Narutowicza, na mieszkańców czekać będzie w tym roku niespodzianka. Ta ozdoba, którą już będzie można powydziwiać w pierwszy weekend grudnia, powinna sprawić wiele radości nie tylko najmłodszym. Będzie ona uzupełnieniem, tych elementów, które znamy z poprzednich lat.

W kolejnych dniach przyozdabiana będzie reszta miasta. Tradycyjnie przyozdobione będzie rondo gen. Władysława Andersa, iluminacje rozbłysną także w okolicach siedmiu bełchatowskich kościołów. Wkrótce światełkami zostanie przyozdobiony budynek bełchatowskiego Urzędu Miasta.

Świąteczny klimat będą one tworzyć w mieście przez około 2 miesiące.