Bełchatów: Poznaliśmy artystów wyróżnionych stypendium Prezydenta Miasta. W sumie trafi do nich 25 tys. zł

muzyka-2183
UM Bełchatów

Blisko 30 bełchatowian z miejskim stypendium artystycznym. Prezydent Mariola Czechowska wyróżnienie to przyznała, m.in. muzykom, plastykom, fotografikom. Wszyscy na swoim koncie mają wiele artystycznych osiągnieć.

- Serdecznie gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom. Cieszę się, że corocznie możemy uhonorować tak sporą grupę młodych artystów. Świadczy to o tym, że Bełchatów może się pochwalić wieloma kulturalnymi osiągnięciami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Miejskie stypendium to forma podziękowania za piękną promocję naszego miasta, upowszechnianie kultury, pokazywanie, że można robić wiele ciekawych i interesujących rzeczy. To także pomoc dla naszych artystów w realizacji kulturalnych przedsięwzięć, szansa na doskonalenie się i osiąganie kolejnych sukcesów. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim nagrodzonym, a także ich instruktorom, rodzicom i najbliższym za motywację, zrozumienie i wsparcie, które nasi stypendyści otrzymują od Was każdego dnia – dodaje prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

O stypendium wnioskować mogli sami artyści. Każdy z nich musiał przedstawić dotychczasowy artystyczny dorobek, a także pomysł na projekt, jaki będzie realizować właśnie w oparciu o miejskie stypendium artystyczne. 

- Wszystko oceniała i weryfikowała komisja, która ostatecznie przyznała 29 stypendiów. Zostaną one wypłacone w jednej transzy, a ich wysokość – w zależności od osiągnięć – waha się od 600 zł do 2000 tys. zł. W sumie do tegorocznych stypendystów trafi 25 tys. zł - przekazują miejscy urzędnicy.

Wśród wyróżnionych najwięcej jest wokalistów i muzyków: Władysław Gągała, Michalina Wojdala, Weronika Kępa, Martyna Kruk, Wiktoria Posmyk, Julia Blaźniak, Błażej Owczarek, Sebastian Klocek, Natalia Stankiewicz oraz Pola Gągała. Wśród nich są także: Tomasz Orłowski (saksofon), Gabriela Zatorska, Wiktoria Grębosz, Gabriela Grębosz, Michalina Załęczna, Amelia Biniecka, Lena Danielczyk, Krystian Kępa (instrumenty dęte), Zuzanna Załęczna (gitara) oraz Tymoteusz Załęczny (pianino). 

Tegoroczne stypendium artystyczne otrzymają również tancerze: Jakub Owczarek, Oliwia Morzyńska, Hubert Chojnacki i Maciej Kołodziej.

Miasto wyróżniło też Barbarę Florczyk-Bartos, która zajmuje się fotografią, autorów książek: Lidię Liszewską i Roberta Kornackiego. Na liście stypendystów znaleźli się też bełchatowianie zajmujący się szeroko pojętymi sztukami plastycznymi: Julia Opałka oraz Jakub Stępień. 


Źródło: UM Bełchatów