Najważniejsze wideo w lodzkie

Bełchatowianka podwójnie srebrna na Mistrzostwach Polski! Ala Morawiec szturmem zdobyła białostockie bieżnie. Koleżanki i koledzy z BKLu z dobrymi wynikami

ala
BKL

Dwa srebrne krążki i rekord życiowy - to dorobek Alicji Morawiec, zawodniczki BKL-u, na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski U16. Świetnie spisali się także drużynowi koledzy Alicji z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy łącznie wystartowali aż w siedmiu finałach!

W swojej koronnej dyscyplinie, czyli w biegu na 80 m przez płotki, Alicja spisała się znakomicie. Czas 11,56s zapewnił jej srebrny medal. W tym miejscu należy zaznaczyć, że zaledwie 5 minut po ukończeniu biegu, zawodniczka BKL-u, stanęła na linii startu finału w konkursie wieloskoku. Utalentowana bełchatowianka wykazała się wyjątkową sportową dojrzałością - opanowała emocje i klika minut później powiększyła dorobek medalowy wygrywają wicemistrzostwo. Ogromne brawa!

Ale na tym nie koniec doskonałych wieści ze stolicy Podlasia. Z Białegostoku jako piąty polski zawodnik mistrzostw Polski wyjechał Oskar Staryga, który na dystansie 300m przez płotki osiągnął czas 40,04 s. Oskar również pobiegł na 300 m, a czas 37,34 s dał mu 20. pozycję w kraju.

Z kolei Natalia Kęsicka zajęła 22. miejsce w biegu na 80 m przez płotki z czasem 12,53 s. Natomiast Alicja Sinkiewicz w biegu na 300 m przez płotki uzyskała swój drugi czas w karierze 49,89s i tym samym uplasowała się na 33. miejscu w Polsce.

Sztafeta dziewcząt 4x100m pobiegła w składzie Ola Jasińska, Natalia Kęsicka, Alicja Sinkiewicz oraz Adrianna Górny. Dziewczęta uzyskały na mecie wynik 52,70s i ostatecznie zajęły 19. miejsce. Odnotujmy też, że w biegu na 100m poza konkursem wystartowała Ola Jasińska, która linię mety przekroczyła po 13,29s.

- Ekipa spisała się bardzo dobrze. W tych mistrzostwach chodzi głównie o zabawę i fajną atmosferę, a tych na pewno w Białymstoku nie brakowało. Te mistrzostwa to dopiero początek przygody z lekką atletyką i sam fakt 7 startów finałowych naszych zawodników to duży sukces. W ogóle sam awans na zawody to spore osiągnięcie. W Polsce od kilku lat jest bardzo wysoki i równy poziom wśród kategorii U16, dlatego cieszą starty indywidualne. Medal jest taką wisienką na torcie i nagrodą dla tych młodych ludzi. Nieważne kto go zdobędzie. Każdy krążek cieszy całą ekipę – komentuje trener grupy Łukasz Mantyk.