wersja testowa serwisu

Bełchatowska biblioteka czeka na małych książkowych moli z czytelniczą wyprawką!

MBP_mala_ksiazka-6150
UM Bełchatów

Bełchatowska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna już po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Mała książka – wielki człowiek". Jej założeniem jest przekazania najmłodszym wyprawek czytelniczych. Najmłodsi mieszkańcy, w wieku 3-6 lat przychodząc do książnicy dostaną bezpłatnie książkowy prezent. 

To już czwarta odsłona akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek", której głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W projekcie bierze udział około 6 tys. bibliotek w Polsce, w tym także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Maluchy urodzone w latach 2015 - 2018, które odwiedzą bibliotekę, otrzymają w prezencie wyprawkę. Znajdą w niej znajdą wyjątkową, piękną i mądrą książkę dostosowaną do potrzeb najmłodszych czytelników.

„Pierwsze czytanki dla…" to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów są m.in. Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska, Czesław Janczarski czy Hanna Januszewska. W publikacji znalazły się także teksy Adama Bahdaja, Jana Twardowskiego i Grzegorza Kasdepke – twórców prezentujących różne perspektywy spoglądania na świat.

- Oprócz czytanki, najmłodsi bełchatowianie otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Podczas każdej wizyty w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, dostaną naklejkę. Po zebraniu dziesięciu przedszkolak zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w zrównoważonym i zdrowym rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Znajdą w niej również wiele czytelniczych porad i inspiracji - informują pracownicy bełchatowskiej biblioteki. 

Wyprawki czytelnicze będzie można odbierać w wypożyczalni dla dzieci w bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9 oraz w filiach nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18) i nr 4 (ul. Turkusowa 7).