Najważniejsze wideo w lodzkie

Bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących wakacji. Policjanci organizują spotkania profilaktyczne

269-196228
fot. KPP Zduńska Wola

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo.

Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Zduńskowolscy policjanci w okresie przedwakacyjnym organizują spotkania z dziećmi podczas, których rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Poruszana jest tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spędzania czasu nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, czy też w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze wciąż przypominają najmłodszym o zagrożeniach czyhających na nie w Internecie oraz sposobie postępowania w sytuacji napotkania osoby obcej czy też niebezpiecznego zwierzęcia. 

11 czerwca 2024 roku, w ramach wakacyjnej profilaktyki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zorganizowali pogadankę, połączoną ze zwiedzaniem komendy, z uczniami zduńskowolskiej „piątki", a 12 czerwca 2024 roku spotkali się z dziećmi Szkoły Podstawowej w Janiszewicach. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie w życiu codziennym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo nad wodą oraz w ruchu drogowym. Najmłodsi mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego, oprócz przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa, mieli możliwość zwiedzić budynek komendy, zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów oraz sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki. Podczas wizyty wszyscy uczniowie zostali obdarowani elementami odblaskowymi. 

Źródło: KPP Zduńska Wola