Bimbrownik z powiatu łęczyckiego zatrzymany przez policję. Grożą mu 3 lata więzienia

kpp-ask
fot. ilustracyjne policji

Kryminalni z łęczyckiej komendy przedstawili zarzuty 61–latkowi, dotyczące nielegalnej produkcji alkoholu. W należącym do mężczyzny pomieszczeniu gospodarczym policjanci zabezpieczyli ponad 180 litrów bimbru oraz aparaturę do jego produkcji. Za takie przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci wydziału kryminalnego zajmując się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali na terenie powiatu nielegalną produkcję alkoholu. Współpracując w tym zakresie z prokuraturą, kryminalni przeszukali pomieszczenia należące do 61-latka. 

- W rezultacie policjanci zabezpieczyli ponad 180 litrów wysokoprocentowego trunku domowej produkcji oraz sprzęt do jego wytwarzania. Blisko 250 butelek i aparatura ukryte były w pomieszczeniu gospodarczym - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Zatrzymany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty produkcji alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Za takie przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.