Bliski 100 medali Ratowników WOPR w Eliminacjach Zimowych Mistrzostw Polski!

zawody_wopr_10_grudnia_2023-186mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

98 medali (31 złotych, 34 srebrne i 33 brązowe) i dwa rekordy polski– to dorobek ratowników skierniewickiego oddziału WOPR podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego – Eliminacjach do Zimowych Mistrzostw Polski.

Zawodnicy skierniewickiego klubu WOPR Oddział w Skierniewicach ustanowili dwa rekordy Polski, zdobyli 31 złotych, 34 srebrne i 33 brązowe medale (w sumie 98 medali) oraz pobili 146 rekordów życiowych podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Skierniewicach (10.12). Zawody były eliminacjami do Zimowych Mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym sportowym.

Skierniewiczanie, szczególnie w kategorii Młodzik Młodszy (10 i 11 lat), osiągnęli imponujące wyniki w konkurencjach indywidualnych. Anna Soska ustanowiła nowy rekord Polski w konkurencji Kobiet 50m Manekin Carry with Fins z czasem 43.88. Michał Motylewski ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji Mężczyzn 50 m Super Lifesaver z czasem 43.19.

Oprócz rekordów polski zawodnicy zdobyli 98 medali Mistrzostw Województwa Łódzkiego w sportowym ratownictwie wodnym w konkurencjach indywidualnych we wszystkich kategoriach wiekowych:

BELTA Ludmiła - 1 brązowy medal

W klasyfikacji drużynowej kobiet Mistrzostw województwa Łódzkiego, WOPR Skierniewice zajął pierwsze miejsce wyprzedzając WOPR w Tomaszowie Mazowieckim i WOPR z Rawy Mazowieckiej.W klasyfikacji drużynowej mężczyzn WOPR Skierniewice również zajął 1 miejsce wyprzedzając Zgiersko-Łęczyckie WOPR i WOPR z Rawy Mazowieckiej

W klasyfikacji drużynowej generalnej zawodnicy ze Skierniewic w Mistrzostwach województwa Łódzkiego wywalczyli 1 miejsce pokazując iż są najlepszym klubem w województwie łódzkim w nowej dyscyplinie sportowej jaką jest ratownictwo wodne.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom nie tylko osiągnięć w postaci rekordów Polski, medali, ale również rekordów życiowych które świadczą o bardzo dużym zaangażowaniem i dążeniem do doskonałości.

źródło: UM Skierniewice