Bogaty w wydarzenia będzie nadchodzący weekend w Zduńskiej Woli

64622998eb4a7_o_large
fot. UM Zduńska Wola

Bogaty w wydarzenia będzie nadchodzący weekend w Zduńskiej Woli. To między innymi piknik rodzinny, zlot motocyklowy oraz kolejna edycja Dni Seniora. Zaplanowano także turnieje sportowe.

Piątek, 17 maja
Piknik rodzinny na osiedlu Karsznice. W piątek, 17 maja, od godz. 13 do godz. 17 na terenie przy filii Miejskiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja trwać będzie piknikowa majówka, na którą mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli zagłosowali w Budżecie Obywatelskim na 2024 r.

W programie między innymi występy dzieci, pokaz iluzjonisty oraz show Studia Tańca Arebesque. Ponadto dmuchańce, poczęstunek i atrakcje sportowe. Jedna z nich to turniej koszykówki, jaki przygotowuje Zespół Szkół w Zduńskiej Woli. Trwać będzie od godz. 13 do godz. 16 na karsznickim Orliku.

W ramach obchody Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli w piątek, 17 maja, o godz. 17 odbędzie się koncert „Fajfy w bibliotece", wystąpią uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Miejsce to sala kameralna, II piętro, wstęp wolny.

Od piątku 17 maja do niedzieli, 19 maja

Także w piątek, 17 maja, rozpoczynają się weekendowe atrakcje IV Zduńskowolskich Dni Seniora.

Program wydarzeń IV Zduńskowolskich Dni Seniora

Piątek, 17 maja
Godz. 13 – 13.45 Aqua spining – basen Zduńska Woda

Godz. 14 – 14.45 Aqua aerobic – basen Zduńska Woda

Zapisy na aqua spining i aqua aerobic we wtorki i czwartki w godz. 9 – 12 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli.

Sobota, 18 maja

Godz. 10.30 zajęcia nordic walking (zbiórka w parku miejskim)

Godz. 11. – 13 wycieczka do pracowni rękodzieła Andrzeja Nowaka. Zgłoszenia do 14 maja pod nr tel. 534838994, zbiórka ul. Jodłowa 29.

Niedziela, 19 maja

Godz. 15 – 21.30 rodzinny piknik na pl. Wolności przed MDK Ratusz. O godz. 15 zaplanowano oficjalne otwarcie IV Zduńskowolskie Dni Seniora.

Zaplanowano koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej o Tradycjach Kolejowych, sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego, Zespołu Śpiewaczego „Sędziejowianki", Chóru „Złota Jesień".

Będzie także nauka tańca i pokazy tancerzy Studia Tańca Arabesque oraz Studia Tańca GOSSiP Izabeli Wartalskiej. Wystąpi także Formacja Taneczna „Ladies Dance".

Na zakończenie wieczoru biesiada z zespołem ,,Larmodzieje". To grupa 6 muzyków i animatorów muzycznych, prezentująca akustyczne, swingowe wykonania niezapomnianych przebojów, takich jak: „Bella donna", „Ukraina", „Góralu czy Ci nie żal", „O Maryjanno" i wiele wiele innych.

Godz. 15 – 18 na terenie zielonym przy Ratuszu odbędą się animacje dla dużych i małych oraz warsztaty kreatywne. Na stoiskach przy Ratuszu prezentować będą się zduńskowolskie stowarzyszenia i instytucje.

Stoisko będzie miała także Fundacja Połączeni Pasją, która prowadzić będzie punkt gastronomiczny. Zarobione pieniądze przekaże na rehabilitację podopiecznych.

Sobota, 18 maja

Noc muzeów zaplanowano na sobotę, 18 maja od godz. 18 w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, które będzie czynne do godz. 23 oraz w Skansenie Lokomotyw i Urządzeń Technicznych, który zwiedzać można będzie do godz. 21.

Tegoroczna Noc Muzeów będzie szczególną gratką dla fanów tematyki true crime. Na wystawie zaprezentujemy najsłynniejsze sprawy kryminalne ze Zduńskiej Woli i okolic: „Zaginieni chłopcy", „Morderstwo dyrektora Biegańskiego", „Droga drzemka Szmula Goldberga" i „Zduńskowolski Gang Olsena".


Od soboty, 18 maja do niedzieli, 19 maja

Wydarzenie organizowane przez motocyklistów z grupy „Never Done" w Zduńskiej Woli to 15. Piknik Motocyklowy, zaplanowany na 18 maja. Otwarcie bramy dla uczestników na terenie MOSiR przy ul. Tadeusza Kobusiewicza 2 – 23 o godz. 11. Natomiast o godz. 15 rozpocznie się parada ulicami miasta.

Motocykliści wyjadą z ul. Kobusiewicza, a następnie trasa będzie wiodła ulicami: Piwną, Paprocką, Boczną, Sokolą, Łąkową, Klasztorną, Orione, Łaską, Placem Wolności, Sieradzką do ronda na drodze wojewódzkiej 482 (nawrót na rondzie i powrót ulicami Sieradzką, Łaską, Marii Konopnickiej do ulicy Piaskowej.

Po paradzie przewidziany jest postój na pasażu Feliksa Rajczaka.

O godz. 16.30 oraz w przerwach między koncertami zaplanowano konkurencje dla motocyklistów.

O godz. 17 rozpocznie się koncert rockowy, który potrwa do godz. 22. Zagrają Niewolnicy Systemu, Elvis Bond i Rock&roll Rebels.

O godz. 18 zaplanowano ognisko.

Niedziela, 19 maja, to dzień rozjazdu uczestników.

Koszt udziału w pikniku: wjazd: kierowca: 60 zł, pasażer: 60 zł. Wejście piesze na koncerty: 20 zł.

Od soboty, 18 maja do niedzieli, 19 maja

Polska Liga Quadballa organizuje w sobotę i niedzielę zawody Quadball 6's Cup 2024. Rozgrywki w towarzyskim turnieju gry zaczerpniętej z magicznych powieści o Harrym Potterze odbywać się będą na terenie Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
Otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 9 w sobotę, 18 maja, a pierwsze mecze rozpoczną się o godz. 10. Także o godz. 10 rozgrywki zostaną wznowione w niedzielę, 19 maja. Ceremonia zakończenia turnieju odbędzie się o godz. 15.

Quadball zespołowa gra sportowa, dla dwóch drużyn, składających się z mężczyzn i kobiet. Zawodnicy poruszają się po boisku trzymając między nogami miotłę, a do gry używają piłki do siatkówki. Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika złożonej z trzech okręgów. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal. Zasady opierają się na fikcyjnej grze wymyślonej przez autorkę J.K. Rowling, która jest opisywana w serii powieści o przygodach Harry'ego Pottera.

Niedziela, 19 maja

Orkiestra dęta wystąpi z koncertem na osiedlu Karsznice. W niedzielę, 19 maja o godz. 17 zaplanowany jest koncert Miejskiej Orkiestry Dętej o Tradycjach Kolejowych na placu Zwycięstwa w Zduńskiej Woli. Koncert wiosenny odbędzie się pod hasłem „Karsznice to też Łódzkie".

Od piątku 17 maja, do niedzieli 19 maja

W Zduńskiej Woli podczas weekendu trwać będzie Food Truck Festivals. Wozy z jedzeniem staną w aleji Feliksa Rajczaka. W piątek, 17 maja czynne będą od godz. 15 do godz. 21, w sobotę, 18 maja od godz. 12 do godz. 21 oraz w niedzielę, 19 maja od godz. 12 do godz. 19.
Będą między innymi: Amerykańskie Burgery, Burrito, Złote Paluchy Churros, Pad Thai oraz Sushi.

Źródło: UM Zduńska Wola