Najważniejsze wideo w lodzkie

Boisko w Różycy zostanie przebudowane

372910807_610019741054189_991628146166358349_n
fot. UM Koluszki

Mury nowego budynku klubowego dla LKS Różyca pną się mocno do góry. Postępy prac doskonale widać od strony ul. Piotrkowskiej. Tymczasem gmina podpisała umowę na kolejne prace, które są integralną częścią przebudowy kompleksu sportowego w Różycy. 

W grę wchodzi w zasadzie całkowita modernizacja boiska sportowego. Przy boisku pojawi się zadaszona trybuna z poliwęglanu wraz z plastikowymi siedziskami, zamontowane zostaną kabiny dla zawodników rezerwowych, nowe bramki i piłkochwyty. Boisko zostanie ogrodzone, a przy nim pojawi się bieżnia lekkoatletyczna. Ważnym elementem będzie także oświetlenie boiska, które pozwoli na przeprowadzanie treningów również wieczorem.

Przypomnijmy, że w nowym budynku klubowym wydzielone zostaną trzy części. Pierwsza z nich, przeznaczona dla klubu, zostanie wyposażona w szatnie i zaplecze dla LKS Różycy. Druga część to duża sala z zapleczem kuchennym, która pełnić będzie rolę świetlicy na potrzeby sołectwa i lokalnych wydarzeń. Trzecim elementem będzie profesjonalna strzelnica, z której będą mogli korzystać również mieszkańcy. Przy obiekcie powstanie duży parking, także na potrzeby pobliskiej szkoły.

Koszt budowy budynku klubowego to 5 mln zł, a przebudowy stadionu 2 mln zł. Na inwestycje gmina pozyskała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 proc. wartości inwestycji. Wkład gminy to 20 proc.

źródło: UM Koluszki