wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Czeka nas niesamowite rozstrzygnięcie

IMG_7181
fot. Maciej Wodzyński

Do końca rundy ligowej w Brzezińskiej Lidze pozostała już tylko jedna kolejka. Dotychczasowe wydarzenia i aktualny układ tabeli nie pozostawiają złudzeń - ostatnia seria gier przed wakacyjną przerwą i finałami będzie niesamowicie ciekawa!

KTO MISTRZEM RUNDY LIGOWEJ?

Aktualny, dziewiąty sezon jest jednym z najbardziej, a może nawet najbardziej zaciętym sezonem w całej historii rozgrywek. W tym roku do gry dołączyło kilka nowych zespołów, a część z nich z powodzeniem bije się o najwyższe cele. Dotyczy to chociażby Lumumby Łódź. Drużyna, w skład której wchodzi 24 reprezentantów Ukrainy i 1 z Kirgistanu od początku zachwycała swoimi występami. Dzięki dobrej grze przez całą rundę okazuje się, że Lumumby oraz aktualni obrońcy tytułu, Red Devils, rozstrzygną kwestię zwycięstwa w rundzie ligowej właśnie w ostatniej kolejce i to w bezpośrednim meczu! Po 13 kolejkach Red Devils zajmują aktualnie 1. miejsce z dorobkiem 36 punktów (12 zwycięstw i 1 porażka). Lumumby są od nich minimalnie gorsi - na swoim koncie mają 33 punkty (11 zwycięstw i 2 porażki). Jeśli jednak w sobotnim meczu lepsi okażą się debiutanci, to obie drużyny zakończą zmagania z taką samą ilością punktów. W tej sytuacji wyżej w tabeli znajdzie się zwycięzca bezpośredniego meczu. Czerwone Diabły, aby wygrać rundę, muszą więc w tym meczu zwyciężyć lub chociaż zremisować.

KTO AWANSUJE JAKO OSTATNI?

Równie ciekawa sytuacja dotyczy ostatniego wolnego miejsca w finałach. Przypomnijmy, że do rundy finałowej, która wystartuje w drugiej połowie sierpnia, zakwalifikuje się 8 drużyn. Dotychczas poznaliśmy już 7 finalistów: Red Devils, Lumumby Łódź i JRK Meble są pewni awansu z pierwszej czwórki (która będzie uprzywilejowana w losowaniu par ćwierćfinałowych). Do tego grona dołączą jeszcze Grube Wióry lub Happy Meal, a to również rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Pozostali finaliści to występujący już od kilku lat w Brzezińskiej Lidze Wybrzeże Klatki Schodowej oraz kolejny z debiutantów, zgierski zespół Prostrovia.

Ósme miejsce nadal pozostaje niewiadomą i co więcej, pozostanie nią aż do ostatnich sekund. O ostatnie premiowane awansem miejsce walczą OKS i Misie, czyli zespoły, których rywalizacja w brzezińskich rozgrywkach jest najdłuższa i bardzo emocjonująca. Kwestia awansu w tym przypadku nie rozstrzygnie się jednak w bezpośrednim pojedynku. Obie drużyny swoje ostatnie mecze rozegrają w tym samym czasie - w niedzielę o 18:30. Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 Misie zmierzą się z Turbo Team, czyli drużyną, która jeszcze do niedawna również rywalizowała o wejście do finałów. Równolegle na drugim boisku, OKS będzie walczył z łódzkim zespołem Company of Brothers. 

Przed ostatnią serią gier w lepszej sytuacji znajdują się Misie. Po 6 wygranych, 1 remisie i 6 przegranych, zespół ten przystępuje do decydującego starcia z 19 punktami. OKS wygrywał dotąd 5 razy, remisował dwukrotnie i przegrał 6 razy, co daje razem 17 punktów. Scenariuszy przed tym spotkaniem jest kilka. Jeśli obie wymienione drużyny wygrają swoje mecze, w finałach zobaczymy Misie. Jeśli OKS wygra, a Misie zremisują lub przegrają, wtedy do finałów wejdzie OKS. Natomiast jeśli OKS zgubi punkty, wtedy Misie nie muszą się już martwić o swój wynik.

KTO OSTATNI W TOP4?

Ostatnia kwestia, która jest istotna z punktu widzenia nadchodzącej rundy finałowej, to miejsce nr 4. Przypomnijmy, że do finałów awansuje najlepsze 8 zespołów rundy ligowej. Faza ta opiera się na zasadach pucharowych, czyli losowane są pary ćwierćfinałowe, których zwycięzcy przejdą do półfinału, a przegrani pożegnają się z rozgrywkami. Zgodnie z zasadami losowania, zespoły z miejsc 1-4 będą sparowane z tymi z miejsc 5-8. Warto zatem postarać się o zajęcie któregoś z pierwszych czterech miejsc, aby w losowaniu trafić na teoretycznie słabszego od siebie rywala. 

Wiemy już, że w TOP4 znajdą się aktualni mistrzowie Red Devils, wicemistrzowie JRK Meble i debiutujący Lumumby Łódź. Na 4. miejscu zobaczymy albo Grube Wióry, albo kolejnego debiutanta - Happy Meal. Ci pierwsi mogą jedynie czekać na rozwój wydarzeń - jako pierwszy zespół rozegrali wszystkie zaplanowane spotkania i do ostatniej kolejki podejdą jedynie z perspektywy obserwatorów. W 14 spotkaniach udało im się zdobyć 30 punktów - wygrywali 10 razy i przegrali 4 mecze. Happy Meal przed ostatnim meczem ma na swoim koncie 9 zwycięstw i 4 porażki, co razem daje 27 punktów. Jeśli w ostatnim meczu przeciwko Prostrovii uda im się wygrać, to zrównają się punktami z Wiórami. W tym wypadku wyżej w tabeli będą zawodnicy Happy Meal, gdyż w bezpośrednim meczu wygrali aż 7:1.

EMOCJE DO KOŃCA 

Po kilku miesiącach zmagań wreszcie zbliżamy się do końca pierwszej części rozgrywek. Wielkie emocje będą jednak trwały do samego końca, ponieważ odpowiedzi na najważniejsze pytania nie poznamy aż do ostatnich chwil. 

Zapraszamy do śledzenia ostatniej kolejki Brzezińskiej Ligi przed przerwą wakacyjną, a za nieco ponad miesiąc, w drugiej połowie sierpnia, przede wszystkim na wielkie finały.

15. KOLEJKA:
Sobota, 17 lipca:
17:00 SP2 RTS Czerwonka v JRK Meble
18:30 SP2 Lumumby Łódź v Red Devils (mecz o mistrzostwo rundy ligowej)

Niedziela, 18 lipca:
17:00 SP1 Zielona Strona Mocy v WKS
17:00 SP2 Happy Meal v Prostrovia
18:30 SP1 Misie v Turbo Team
18:30 SP2 OKS v Company of Brothers