wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane. Kto bliżej finału przed rewanżem?

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane. Kro bliżej finału przed rewanżem?
fot. Roksana Rybak

W Brzezińskiej Lidze finał zbliża się wielkimi krokami. W grze pozostały już tylko 4 z 16 drużyn. W miniony weekend tj. 12-13 września rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe.

W sobotę Grube Wióry zmierzyły się z JRK Meble. Co ciekawe, te dwa zespoły skonfrontowały się ze sobą również w półfinałach w zeszłym roku. Wtedy ostatecznie górą byli późniejsi mistrzowie, JRK Meble, jednak dwumecz był bardzo zacięty - w pierwszym meczu jednym golem wygrali łodzianie, a w drugim, również jednym trafieniem, zwyciężyły Wióry. Po serii rzutów karnych do finału awansowały "Meble". Teraz, po pierwszym meczu w lepszej sytuacji znajdują się Grube Wióry, które wygrały z mistrzami 7:4. Trzeba jednak mieć na uwadze, że trzy gole zaliczki w przypadku rozgrywek orlikowych to bardzo niewiele i sprawa awansu nie jest jeszcze przesądzona. Po meczu sędzia Grzegorz Chudzyński przyznał że z jego perspektywy był to mecz "trudny, ale pełen kultury i na bardzo wysokim poziomie sportowym".

Dzień później odbyło się spotkanie pomiędzy zwycięzcami rundy ligowej, Red Devils, a WKS. Pojedynki tych dwóch drużyn zawsze były zacięte i interesujące, a co równie istotne - w 2017 r. obie drużyny zagrały ze sobą w finale. Wtedy górą byli Red Devils, i tak również stało się w niedzielę 13 września. W meczu nie brakowało kontrowersji, jednak arbiter Janusz Witkowski dał radę nad nim zapanować. Ostatecznie w lepszej sytuacji przed rewanżem znajdują się Czerwone Diabły, które zwyciężyły 6:4. Podobnie jak we wcześniejszym meczu, tu również nie można mówić o rozstrzygnięciu, gdyż dwa gole zaliczki przed rewanżem to bardzo niewiele.

Oba mecze rewanżowe odbędą się w niedzielę 20 września. O 16:30 WKS zagra z Red Devils, a o 18:00 Wióry jeszcze raz spotkają się z JRK Meble. Wtedy dowiemy się przede wszystkim kto zagra w wielkim finale, zaplanowanym na 26 września. W dniu finału zobaczymy także dwa inne mecze - mecz o 3. miejsce, oraz (po raz pierwszy) mecz o 5. miejsce. O grę w tym ostatnim walczą drużyny, które odpadły na etapie ćwierćfinałów. Zwycięzca meczu Turbo Team - FC Jarrones zagra o 5. miejsce ze zwycięzcą meczu Misie - OKS.

Organizatorzy Brzezińskiej Ligi tj. Mateusz Cieślak oraz Dyrektor Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach Daniel Nawrocki zapraszają wszystkich do śledzenia pozostałych meczów w tym sezonie, a w szczególności na imprezę finałową, zaplanowaną na 26 września na orliku przy SP2 w Brzezinach. Mecz o 5. miejsce odbędzie się o godz. 12:00, mecz o 3. miejsce o 13:30, a wielki finał ruszy punktualnie o 15:00.

autor: Mateusz Cieślak