wersja testowa serwisu

Był trzeźwy, ale jechał całą szerokością jezdni i do akcji wkroczyła policja! 38-latkowi grozi nawet 3 lata więzienia

police-4261182_1920
Pixabay

Zarzuty posiadania środków psychotropowych usłyszał 38-letni mieszkaniec Katowic. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 8 gramów narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 7 października, po godzinie 17.00. Dyżurny pabianickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o osobie, która jedzie fiatem tipo całą szerokością jezdni DW 485. 

- Już po kilku minutach policjanci z wydziału ruchu drogowego namierzyli wskazany pojazd w Hucie Dłutowskiej. Tor jazdy pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Policjanci zatrzymali fiata do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierującego. Mężczyzna był trzeźwy - informują mundurowi z KPP Pabianice.

Ale nie do końca "czysty", bo podczas kontroli mundurowi zabezpieczyli w samochodzie ponad 8 gramów białych kryształków. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy. 

- Zabezpieczone środki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość w organizmie substancji psychotropowych. 38-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mieszkańcowi Katowic grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy - podsumowują policjanci z pabianickiej komendy.