wersja testowa serwisu

Był w posiadaniu marihuany i środków psychotropowych. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia

240-125073

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego, który jest podejrzany o posiadanie znaczne ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 16 na 17 stycznia 2020 roku około godziny 2:00 piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej. Po dotarciu na miejsce, na jednym z parkingów osiedlowych funkcjonariusze zauważyli w pojeździe mężczyznę, który na ich widok zaczął się zachowywać nerwowo. Po otwarciu drzwi czuć było charakterystyczny zapach marihuany. W kurtce mężczyzny znaleźli susz roślinny oraz torebkę foliową, w której znajdował się biały proszek. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. 

Okazało się też, że mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu większe ilości środków odurzających . Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 50 gramów marihuany oraz prawie 4 gramy środków psychotropowych. Policjanci odnaleźli też jeden krzak marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny.

Źródło: Policja Łódzka