Co się dzieje w tym tygodniu w Zduńskiej Woli?

DSC08305-Copy
fot. UM Zduńska Wola

Wystawa, koncerty i prelekcje to wydarzenia zaplanowane w tym tygodniu w Zduńskiej Woli przez instytucje kultury. Mieszkańcy mogą uczestniczyć między innymi wieczorze autorskim oraz wirtualnym biegu.

W tym tygodniu w Zduńskiej Woli przygotowano różnorodne wydarzenia, w jakich można uczestniczyć w Miejskim Domu Kultury Ratusz, jak i w muzeum oraz w Inkubatorze inicjatyw Społecznych. Do 12 lutego można nadsyłać prace do konkursu „Pudełko moich marzeń". Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Konkurs w tym roku odbędzie się po raz 25.

XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki „Pudełko moich marzeń" to propozycja dla osób wieku od 6 do 19 lat. Tradycyjnie rywalizacja jest rozstrzygana w dwóch kategoriach: plastycznej oraz literackiej, a także w podziela na grupy wiekowe.

Do 12 lutego 2024 roku można nadsyłać swoje utwory pod adresem: Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Kilińskiego 17, 98-220 Zduńska Wola, tel. 43 823-22-01, 500-299-615. Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na wtorek, 13 lutego, przygotowano wieczór autorski Leszka Stefaniaka „Kiedy kochasz naprawdę". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli. Spotkanie poprowadzi Radosław Michalski. W środę, 14 lutego, Muzeum Historii Miasta zduńska Wola zaprasza na kolejny wykład z serii „Podwieczorki z historią". Tym razem dyrektor muzeum Tomasz Polkowski wygłosi prelekcję pt. „Armia Krajowa w Zduńskiej Woli. Ostatnie miesiące przed zajęciem miasta przez Armię Czerwoną". Początek o godzina 17 w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ul. Złotnickiego 7 w Zduńskiej Woli.


W środę, 14 lutego Wirtualny bieg walentynkowy organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Można pobiec na jakim dystansie, gdzie i z kim się chce. Bieg jest bezpłatny.

Pierwszych 50 uczestników biegu, którzy swoją aktywność udokumentują na Facebooku pod postem https://www.facebook.com/mosirzdunskawola/posts/pfbid02NPpcbPwswcWtu6AMR2i4bxugXf2JyAbgbn7dvZkLyv9kCUkb2w9xgpAy9DY1BXMQl ogłaszającym bieg w formie komentarza z dystansem, zdjęciem biegaczy i zdjęciem aktywności z telefonu czy zegarka otrzyma pamiątkowy medal.

W czwartek, 15 lutego Oliwia Stęsicka zaprezentuje swoje prace w Kawiarni Literackiej. W ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka połączy na jednej wystawie dwie dziedziny: fotografię i malarstwo. Wernisaż wystawy prac Oliwii Stęsickiej odbędzie się o godzinie 16 w Kawiarni Literackiej przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

– Fotografia stanowi dla mnie powiew świeżości. Malarstwo jest dziedziną, w której czuję się komfortowo i lekko, dlatego postanowiłam zestawić ze sobą obie te dziedziny na jednej wystawie o konkretnej tematyce – „Miasto" – mówi młoda artystka, uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

Od dłuższego czasu Oliwii Stęsickiej przyjemność sprawia obserwacja miasta. Stanowi to dla niej inspirację pod względem jego detali, architektury, światła, które rozpływa się na jego ulicach oraz ludzi, dzięki którym miasto tętni swoim własnym życiem. Jednocześnie stanowi odejście od tematów, którymi zajmowała się do tej pory. Dlatego sam proces twórczy jest dla niej inspiracją, jak i nowym doświadczeniem. Dał jej chwilowy odpoczynek oraz świeżość w twórczości.

Od 2022 roku wykonuje zdjęcia na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych – WTOOPA a od 2023 roku współpracuje z portalem mojazdunskawola.pl. Zdarza jej się również wspomagać fotoreportażami i wiedzą w zakresie rysunku i malarstwa Pracownię Plastyki i Szkła „GRALA".


W czwartek, 15 lutego w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli zaplanowano „Warsztaty z biżuterii ręcznie filcowanej". Zajęcia skierowane są do młodzieży od 13. roku życia i osób dorosłych. Koszt uczestnictwa to 40 zł od osoby. Warsztaty trwać będą w godz. 18 -20 , w MDK Ratusz, pl. Wolności 26, sala konferencyjna na I piętrze.

W sobotę, 17 lutego specjalny koncert charytatywny dla kotów z Fundacji Tabby – Burasy i Spółka. W Kawiarni Literackiej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli przy pl. Wolności 26 występy rozpoczną się o godz. 18.

Na koncert charytatywny „Gramy dla kociaków z Tabby" wstęp jest wolny. Wystąpią:

Agnieszka Kowalczyk godz. 18

Wojtek i Martoo – koncert ,,Crazy Go" godz. 19

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka. Ma nieść pomoc bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.

W niedzielę, 18 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli zostanie przedstawiony program „Grande Finale", podsumowujący 25 lat Arabeski. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie MDK Ratusz, w Studiu ARABESQUE oraz online: https://bitly.ws/3az5u

– W programie GRANDE FINALE zatańczymy dla Was zupełnie nowe choreografie, nie zabraknie także uwielbianych przez Was Arabeskowych hitów. Na scenie zaprezentuje się ponad 100 tancerzy. Dodatkowych wrażeń dostarczą Wam wizualizacje oprawione w wyjątkową choreografię do starannie wybranej muzyki. Abyście w pełni mogli poczuć wyjątkowy klimat, przygotowaliśmy dla tancerzy setki cudownych kostiumów – mówi Aneta Barton, choreografka, właścicielka Studia Tańca ARABESQUE .

Widowisko w choreografii przygotowanej przez: Anetę Barton, Klaudię Barton, Natalię Rogalewicz i Patrycję Jarosławską.

Reżyseria: Aneta Barton
Wizualizacje: Mariusz Fraszczak, Maciej Stawski, Tomasz Suchański
Rekwizyty: Marcin Barton
Kostiumy: Sylwia Opalińska, Agnieszka Rybka, Alina Marek

Źródło: UM Zduńska Wola