Najważniejsze wideo w lodzkie

Cztery osoby w szpitalu po wypadku w Chabielicach. Fatalne skutki błędu przy wyprzedzaniu

Cztery osoby w szpitalu po wypadku w Chabielicach. Fatalne skutki błędu przy wyprzedzaniu
fot. poglądowe

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku do jakiego doszło w miniony poniedziałek, 20 listopada w Chabielicach Kolonii. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. 

Do wypadku doszło po godzinie 14.00 na prostym odcinku drogi. A wstępną przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie przez jednego z kierowców. 

- Drogą w kierunku kopalni jechały trzy samochody - pierwszy z nich to pojazd ciężarowy, a za nim jechały dwa osobowe auta: Nissan Micra i Seat Leon. W pewnym momencie kierowca Seta zdecydował się wyprzedzić poprzedzające go samochody, kiedy był już w trakcie tego manewru, na pas ruchu zaczął wyjeżdżać Nissan Micra, którego kierowca nie zachował ostrożności i nie skontrolował sytuacji na drodze. 42-letni kierowca Seata, mieszkaniec Bełchatowa, chcąc uniknąć zderzenia zjechał z drogi, stracił panowanie nad pojazdem wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust - przekazuje naszej redakcji nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Finalnie to właśnie kierowca i trzech pasażerów Seata Leona, którzy jechali do pracy zostali poszkodowani w wypadku. Całą czwórkę zabrano karetkami do szpitala. Zarówno poszkodowany kierowca, jak i 25-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który kierował NIssanem byli trzeźwi. 

CZYTAJ >>> Miała być przejażdżka po mieście, będzie sąd! 17-latek zabrał golfa i ruszył na "rundkę", wpadł po pościgu