Najważniejsze wideo w lodzkie

Dąbrowskiego do remontu! W przyszłym tygodniu ruszają roboty drogowe - szykuje się zamknięcie ulicy

ul_Dabrowskiego-2013
UM Bełchatów

W przyszłym tygodniu ruszają kolejne roboty drogowe. Ekipa pojawi się na Dąbrowskiego. Wykonane zostaną prace brukarskie na chodnikach i krawężnikach, a na ulicy wylana zostanie nowa warstwa asfaltu.

Jak zapowiada wykonawca, piotrkowska firma PEUK, w nadchodzącą środę, 19 czerwca ruszają prace na ulicy Dąbrowskiego. Chodzi o fragment od ulicy Czyżewskiego do 1 Maja. 

- Ekipy pojawią się w środę od rana. W pierwszej kolejności wykona roboty brukarskie. Ze względu na zakres prac, nie będzie potrzeby wprowadzania od razu zmiany organizacji ruchu. W ramach tego etapu przede wszystkim poprawi fragmenty chodników, a także krawężniki - przekazują miejscy urzędnicy. 

Następnie wykonawca zajmie się jezdnią. Dlatego stara nawierzchnia zostanie sfrezowana. Następnie ekipa wyleje nową nakładkę asfaltową. Nieznacznie przesunięte zostanie przejście dla pieszych. Ze względu na zakres ulica Dąbrowskiego od ul. Czyżewskiego do ul. 1 Maja będzie wyłączona z ruchuNa czas robót wprowadzona zostanie dla kierowców tymczasowa organizacja. W tym czasie należy stosować się do oznakowania. O tym, kiedy to nastąpi, będziemy Państwa informować na bieżąco.

- Również w przyszłym tygodniu PEUK, w ramach realizacji tej samej umowy z Miastem Bełchatów, rozpocznie prace na placu na os. Okrzei przed blokiem nr 4. Firma przebuduje teren i przygotuje nowe miejsca postojowe. Teren zyska również nowe oświetlenie - dodają pracownicy UM Bełchatów. 

W wakacje wykonawca będzie realizował zgodnie z umową, prace na ulicach: Różanej, B. Czecha, B. Malinowskiego - tam zostaną położone nakładki gresowo -emulsyjne. Firma wykona również zjazd z ulicy Budryka, a także przejazd na os. Dolnośląskim między blokami 128 i 127 c.