Uderzenie w drzewo i dachowanie, kierowca wydmuchał blisko 1,5 promila

pabianice
KPP Pabianice

We wtorek, 2 kwietnia w godzinach wczesnopopołudniowych policjanci pabianickiej drogówki interweniowali w miejscowości Mogilno Małe, gdzie doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Jak ustalili mundurowi, 36-letni kierujący pojazdem marki VW Transporter na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

- Samochód dachował, a kierujący z obrażeniami ciała trafił do łódzkiego szpitala. Niestety okazało się, że pabianiczanin był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie. Niebawem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę na tzw. "podwójnym gazie" grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - przekazują pabianiccy policjanci.

Policja niezmiennie apeluje i przypomina, że pijani kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.Apelujemy o rozwagę i trzeźwość za kierownicą