Dni Zduńskiej Woli 2023. Co się będzie działo w mieście?

MuzeumHistoriiZdunskaWola
fot. UM Zduńska Wola

Najbliższy tydzień wypełnią wydarzenia towarzyszące Dniom Zduńskiej Woli 2023. Już od niedzieli rozpoczynają się imprezy, jakie na koniec tygodnia zamkną zaplanowane koncerty. Co będzie się działo w mieście o 11 do 15 czerwca? Oto przewodnik po wydarzeniach.

Wydarzenia w większości zaplanowano, jako towarzyszące w ramach Dni Zduńskiej Woli 2023. Pierwsze już w niedzielę, 11 czerwca. Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty. W przyszłym tygodniu będzie się jednak działo dużo więcej.

W niedzielę, 11 czerwca o godz. 9 ruszy rajd rowerowy „Zakręć z nami o Rowerową Stolicę Polski". Organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Rajd rowerowy ruszy z parkingu przy ul. prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli.

W poniedziałek, 12 czerwca na godz. 12 zaplanowano uroczyste przekazanie zduńskowolskim przedszkolakom kluczy do bram miasta. Zabawa odbywać się będzie w Parku Miejskim, przy ul. Stefana Złotnickiego.

O godz. 16.30 w poniedziałek zaplanowano przekazanie Medalu „Zasłużony dla Miasta Zduńska Wola". Uhonorowany nim został doktor Jakub Lemberg. Medal trafi do Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, gdzie odbędzie się uroczystość.

W Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ul. Stefana Złotnickiego o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy stałej „Tu Czekay czyli jak Zduńską Wolę Złotniccy budowali".

Na godz. 18 w poniedziałek, 12 czerwca przygotowany został koncert „Ladies Dance" w Miejskim Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26. Formacja taneczna Ladies Dance zaprezentuje: taniec arabski, walc, salsę i polkę. Będą również występy wokalistek: Roksany Papuzińskiej, Alicji Tasarz, Patrycji Przybysz oraz Aleksandry Buchowicz i Urszuli Owczarek z sekcji teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli.


We wtorek, 13 czerwca o godz. 17 rozpocznie się impreza plenerowa ,,Książkowe domino". Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Wydarzenie zaplanowano przed dworkiem Stefana Złotnickiego.

W środę, 14 czerwca na godz. 11 zaplanowano uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów: „Moja przygoda w Muzeum" oraz „Detale małej architektury" i „Rodzinne historie". To wydarzenie przygotowane w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, które konkursy zorganizowało oraz przeprowadziło.

Także w środę o godz. 14 odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Zduńska Wola w obiektywie – obiektywnie". Ekspozycję można będzie oglądać w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, ul. Sieradzka 29.

Czwartek, 15 czerwca to kolejne wydarzenie przygotowane przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. O godz. 17 w Miejskim Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli rozpocznie się uroczystość wręczenia statuetek „Przyjaciel Muzeum". Muzeum zaprasza do sali konferencyjnej na pierwszym piętrze Ratusza.

Także 15 czerwca o godz. 19 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38 Stowarzyszenie Qlturalni Lokalni zaprasza na inaugurację działalności. Na początek wystawa portretów muzycznych Mariusza Skiby, grafika i fotografa koncertowego. Podczas wystawy będzie można obejrzeć portrety muzyków znanych i mniej znanych.

Źródło: UM Zduńska Wola