Jedna kamienica, dwa pożary w ciągu jednej nocy! Co się działo na Ksawerowskiej? [Foto]

Jedna kamienica dwa pożary w ciągu jednej nocy! Co się działo na Ksawerowskiej? [Foto]
OSP Wola Zaradzyńska

Dwukrotnie na przestrzeni zaledwie kilkunastu godzin straży interweniowali w kamienicy przy ulicy Ksawerowskiej w Ksawerowie. Każdorazowo przyczyna akcja służb była taka sama - pożar sadz w kominie. W pierwszym przypadku niwelowano bezpośrednio zagrożenie w kominie, w drugim przypadku walczono ze skutkami wysokiej temperatury panującej w kominie. 

Do pierwszej interwencji doszło w minioną środę, 29 marca. Służby zostały wezwane o godzinie 22.47. W akcji gaszenia sadz w kominie brały udział łącznie cztery zastępy straży - trzy z PSP Pabianice i jeden OSP Wola Zaradzyńska.

Wieczornypożar było doskonale widać "gołym okiem" z jednego z kominów wydobywał się gęsty dym, było też widać płomienie. Strażacy opanowali sytuację późną nocą. Przed godziną 01.00 w nocy mundurowi zakończyli działania, ale jak się niebawem okazało nie na długo.  Już o 6.44 w czwartek pożarnicy wrócili na Ksawerowską.

- Tym razem sytuacja była już poważniejsza ponieważ od pierwszego zdarzenia na skutek dużej temperatury podczas pożaru sadzy przylegające bezpośrednio do komina belki stropowe znajdujące się pod podłogą zaczęły płonąć, ale sytuacja została opanowana bez znaczących strat dla całości budynku. Był to już czwarty pożar w tym budynku na przestrzeni ostatnich lat i niestety w tym bilansie była również ofiara śmiertelna - relacjonują druhowie z OSP Wola Zaradzyńska.

Tym razem działania zakończono po nieco ponad godzinie, kwadrans po godzinie 8.00 rano, a w akcję zaangażowanych było 14 strażaków. 

Wklej tutaj kod osadzenia...