Dwie kolizje drogowe, ta sama przyczyna. Policjanci z Opoczna apelują do kierowców

270-155780
fot. KPP w Opocznie

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety na drogach, każdego dnia można zaobserwować sytuacje, w których kierowcy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Wielu kierowców zapomina o kulturze na drodze oraz przepisach regulujących włączanie się do ruchu czy udzielania pierwszeństwa przejazdu. Często przyczyną tych zdarzeń jest także pośpiech lub nieuwaga.

Do pierwszej kolizji doszło 22 września o godzinie 7:05 na skrzyżowaniu ulic Kossaka i Biernackiego w Opocznie. Jak ustalili policjanci, 57-letni kierowca Land Rovera nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 58-letniej kierującej Toyotą. Siła uderzenia zepchnęła kierującą Toyotą wprost na ogrodzenie posesji. 

Kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej w Bukowcu Opoczyńskim, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 726 z drogą powiatową, do oficera dyżurnego wpłynęło o godzinie 15:50. W tym przypadku 27-letni kierowca BMW, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 47-letniej kierującej Dacią Sandero. W trakcie kontroli okazało się także, że BMW nie posiada aktualnych badań technicznych. 

- Na szczęście, w obu przypadkach nikt z uczestników zdarzeń nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości odpowiednio 1300 złotych oraz 1500 złotych. Dodatkowo na ich konto wpłynęły punkty karne, które skasowaniu ulegną po dwóch latach od momentu uiszczenia grzywny - mówi asp.szt. Barbara Stępień​. - Kolejny raz apelujemy o ostrożność na drodze oraz respektowanie przepisów. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnych sytuacji.