wersja testowa serwisu

Dwusetna rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. W sobotę uroczystości w PBP w Sieradzu

piano-801707_960_720

Już w sobotę 25 września o godzinie 16.00 zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Odbędzie się tam świętowanie urodzin Cypriana Kamila Norwida. Będzie poezja, muzyka i sztuki plastyczne.

Wielki Poeta, jeden z czterech Wieszczów narodowych urodził się dwieście lat temu, ale jego twórczość wciąż jest aktualna i inspiruje kolejne pokolenia. Nie tylko poetów, pisarzy, czy językoznawców, ale także rzeźbiarzy. I właśnie rzeźba oparta na najbardziej znanym wierszu Norwida „Fortepian Chopina" będzie hołdem złożonym wybitnemu twórcy.

Do wspólnego działania zaprosiliśmy młodzież, która dzięki nowym technologiom znajdzie swoje miejsce w kulturalnym krajobrazie Sieradza. Uczniowie sieradzkich szkół średnich nagrali filmy, na których recytują wiersze Norwida. Najlepsze zostaną umieszczone w QR kodach na rzeźbie Dawida Klona. Wystarczy aplikacja
w telefonie, by obejrzeć nagrodzone filmy. Nazwiska laureatów ogłosimy podczas urodzinowej imprezy.

Urodziny Wieszcza zakończymy koncertem młodego, utalentowanego wokalisty i kompozytora, Kuby Blokesza. On również sięga do twórczości Cypriana Kamila Norwida.

Wydarzenie jest częścią realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu projektu „Fortepian Chopina", finansowanego przez Fundację LOTTO w ramach programu grantowego „Patroni Roku 2021".

źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu