Najważniejsze wideo w lodzkie

Działania ponadpowiatowe dla poprawy bezpieczeństwa na drogach

Zrzut-ekranu-2024-06-21-o-08.53.59
fot. KPP Zduńska Wola

Zduńskowolscy policjanci, wspomagani przez funkcjonariuszy z sąsiednich komend prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. To już kolejny raz w tym roku, gdy na terenie naszego powiatu prowadzone są takie działania. Zwracano uwagę na zachowania pieszych, kierowców i rowerzystów. Policjanci zastosowali łącznie 84 środki karne.

19 czerwca 2024 roku, od wczesnych godzin, policjanci ruchu drogowego ze Zduńskiej Woli, Sieradza, Łasku i Wielunia, prowadzili działania na terenie zduńskowolskiego powiatu. Zwracali uwagę na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego przez kierujących i pieszych. Kontrolowali prędkość, zachowania kierujących w pobliżu przejść dla pieszych, a także zachowania samych pieszych na przejściach i poza nimi, trzeźwość kierujących, a także rowerzystów. Policjanci wylegitymowali 105 osób, dokonali 91 kontroli pojazdów. Zastosowano 84 środki karne. Najczęściej kierowcy nie stosowali się do znaków drogowych i przekraczali dozwoloną prędkość, a piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Celem takich działań, jest poprawa bezpieczeństwa na zduńskowolskich drogach. Gdyby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do obowiązujących przepisów, nie byłoby wypadków, kolizji oraz innych niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy o przepisach ruchu drogowego i stosujmy się do nich, dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Źródło: KPP Zduńska Wola