Dziecięce zawody wędkarskie w Brzezinach. Rywalizowało kilkadziesiąt osób

4E445A88-588C-49E9-85FA-D0CCA49732AC
fot. UM Brzeziny

29 dzieci rywalizowało w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w Brzezinach. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: do 12, 14 i 16 lat. Wszystkim asystowali rodzice lub dziadkowie. Po dwóch godzinach zawody zakończono komisyjnym ważeniem połowów i wręczeniem nagród.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli profesjonalnie przygotowani – stawili się nad stawem w Parku Miejskim w Brzezinach z własnymi wędkami, wiaderkami i podbierakami. Najmłodszą uczestniczką zawodów była 8-letnia Hania Filipińska.

Największą złowioną rybą – karasiem ważącym 68 dkg mógł pochwalić się Antoni Sułek.

W najmłodszej grupie (w wieku do lat 12), w której rywalizowało 10 dzieci zwyciężyła Lena Tomecka, która otrzymała 1800 punktów. Drugie miejsce zajął Antoni Sułek, zaś trzecie przypadło Aleksandrowi Matuszewskiemu. Wśród uczestników do lat 14 zwyciężył Bartosz Daranowski, drugą pozycję zajął Eryk Góralczyk, zaś trzecią Kacper Wasiak. Wśród uczestników do lat 16 najlepszy był Wiktor Domański z wynikiem, drugi Franciszek Sulejewski, a trzeci Filip Jatczak.

Najmłodszym zawodnikiem był 5-letni Tymon Jóźwik.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, które wręczyli burmistrz Ilona Skipor oraz prezes brzezińskiego koła Polskiego Związku Wędkarzy Zbigniew Jedynak. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i upominki oraz bony wartościowe, które ufundowali sponsorzy.

źródło: UM Brzeziny

Zobacz zdjęcia: