Egzamin na kartę rowerową pod okiem policjantów sieradzkiej drogówki

259-171847
fot. KPP Sieradz

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 i 10 w Sieradzu już niedługo otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy". Pod okiem policjantów sieradzkiej drogówki zdali praktyczny egzamin na kartę rowerową na terenie miasteczka ruchu drogowego przy sieradzkiej „dziesiątce". Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Z pewnością mogą pochwalić się nimi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i 10 w Sieradzu.. Od kilku miesięcy nauczyciele przygotowywali uczniów do egzaminu na kartę rowerową, przekazując im informacje na temat przepisów ruchu drogowego Pierwszy etap zakończył się egzaminem teoretycznym. Natomiast część praktyczna odbyła się w miasteczku ruchu drogowego przy sieradzkiej „dziesiątce" , gdzie mali „kursanci" zaprezentowali umiejętności praktycznej jazdy rowerem. Ten etap oceniali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy. Uczniowie pokonywali jednośladem wyznaczony tor, jednocześnie wykazując się znajomością znaków drogowych. Bardzo dobre przygotowanie i wysoki pozom umiejętności zaowocował pozytywnym wynikiem egzaminu.

Spotkanie z uczniami było również bardzo dobrą okazją do przekazania przez policjantów niezwykle cennych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli dzieciom jakie są elementy obowiązkowego wyposażenia roweru. Podkreślali jak ważne jest używanie odblasków i korzystanie z kasków ochronnych. Zwrócono uwagę na nowe przepisy dotyczące pieszych oraz poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Młodym cyklistom życzymy wielu bezpiecznie przejechanych kilometrów.

Źródło: KPP Sieradz