wersja testowa serwisu

Gidle: Na budynku OSP zawiśnie defibrylator. Strażacy już planują dla mieszkańców szkolenia

Gidle: Na budynku OSP zawiśnie defibrylator. Strażacy już planują dla mieszkańców szkolenia
OSP Gidle

Na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gidlach niebawem zawiśnie ogólnodostępny defibrylator. To efekt konkursu "Sołectwo na plus" organizowanego przez Województwo Łódzkie, jednostka w Gidlach otrzymała w ramach tego przedsięwzięcia 10 tysięcy złotych dofinansowania. 

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), podobnie, jak w wielu lokalizacjach w Polsce, zostanie umieszczony w ogólnodostępnym miejscu, w specjalnej kapsule na zewnątrz budynku strażnicy. Sołectwu Gidle udało się pozyskać 10.000 złotych na realizację zadania pod nazwą: "Dbamy o życie – zakup Defibrylatora AED dla mieszkańców Sołectwa Gidle". 

- W ramach zadania zrealizowany zostanie zakup defibrylatora wraz z kapsułą, a także zakup osprzętu szkoleniowego. Ponadto planujemy przeprowadzenie cyklu szkoleń - instruktaży dla mieszkańców naszego Sołectwa, tak aby mogli zapoznać się z tym urządzeniem, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy i przekonać się, że każdy z nas może skutecznie z użyciem defibrylatora AED uratować ludzkie życie - informują strażacy z OSP Gidle i dodają: - Już niebawem będziemy informować Was o całej akcji i zapraszać wszystkich do naszej Jednostki.