wersja testowa serwisu

Gmina Bełchatów: Są nowe stawki opłat za wywóz śmieci! Niestety, nie są to zmiany na lepsze...

smieci-kosz_20200923-135125_1
Pixabay

Z początkiem 2022 roku zmieniają się stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych na ternie gminy Bełchatów.  Niestety, nie będą to zmiany na lepsze... po przeliczeniu kwoty z przetargu okazało się, że nie uda się uniknąć podwyżek. 

Podobnie, jak w wieli samorządach w Polsce i w gminie Bełchatów mieszkańcy zdecydowanie mocniej odczują koszty wywozu z ich posesji śmieci. Z dniem 1 stycznia 2022 roku będę obowiązywać poniższe stawki:

  • w przypadku odpadów segregowanych zapłacimy 34 zł za osobę na miesiąc
  • w przypadku odpadów niesegregowanych zapłacimy 102 zł za osobę na miesiąc.

W przypadku posiadania zadeklarowanego kompostownika opłata ta zmniejsza się o 2,5 zł za osobę miesięcznie.Od stycznia każdy mieszkaniec gminy będzie mógł też otrzymać odrębny kosz na papier - wystarczy złożyć deklarację w urzędzie. Jak podkreśla Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, stawki, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku wynikają z przeliczenia kwoty, jaką w przetargu na odbiór odpadów przedstawiła firma Eko Region Sp. zoo, jedyny podmiot, który zgłosił się w tym postępowaniu. 

- W pierwszych miesiącach 2022 roku zamierzam przedstawić radnym propozycję systemu dopłat do odbioru odpadów, dzięki którym obowiązujące stawki dla mieszkańców mogłyby ulec zmniejszeniu - deklaruje Konrad Koc. Jak podkreśla, naliczenie wysokości dopłat będzie możliwe dopiero po finansowym zamknięciu bieżącego roku.