Gmina Bolimów: Odpowie za kradzież urządzeń o wartości 12 tysięcy złotych

249-171411
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy kryminalni 1 czerwca 2023 roku ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży urządzeń o wartości 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali też utracone mienie, które wróciło do właściciela. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

W czwartek (1 czerwca)  71-latek z województwa lubelskiego zgłosił kradzież urządzeń o wartości 12 tysięcy złotych. Pokrzywdzony jest właścicielem firmy, która wykonywała prace na stacji kolejowej w miejscowości Kęszyce Wieś.

- Pracownicy w niezamkniętym pojeździe zostawili torbę, a w niej reflektometr wraz z kamerą inspekcyjną. Do kradzieży doszło dzień wcześniej w godzinach południowych. Okazało się, że moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy i jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany - mówi nadkom. Magdalena Studniarek. - Podejrzany to 39-latek z gminy Bolimów. Funkcjonariusze w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli skradzioną torbę, którą 39-latek ukrył w stogu słomy. Sprawca liczył, że w torbie będzie gotówka. Kiedy odkrył jej zawartość nie wiedział, co z nią zrobić. Poszedł do sąsiada, który miał dowiedzieć się co to za urządzenia i jaka jest ich wartość. Policjanci odzyskali sprzęt, który trafił do właściciela.

Mieszkaniec gminy Bolimów odpowie za kradzież, za którą grozi nawet 5 lat więzienia.