wersja testowa serwisu

Gmina Dobroń: Umowa na budowę sali gimnastycznej podpisana! Kiedy stanie nowoczesny obiekt?

Gmina Dobroń: Umowa na budowę sal gimnastycznej podpisana! Kiedy stanie nowoczesny obiekt?
UG Dobroń

Budowa sali gimnastycznej w Mogilnie Dużym coraz bliżej realizacji. W minioną środę, 17 listopada podpisano umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji i wybudowanie obiektu. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń oraz przedstawiciele wyłonionej w przetargu firmy, która ma wykonać cały projekt do września 2023.

W wyniku przetargu została wyłoniona Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. z siedzibą w Skierniewicach. W imieniu spółki umowę podpisali Andrzej Szewczyk, prezes zarządu oraz Łukasz Król, członek zarządu. Zadanie inwestycyjne będzie realizowane w systemie zaprojektuj-wybuduj. Prace mają zostać wykonane do września 2023 r.

Na projekt: „Budowa sali gimnastycznej w systemie budownictwa pasywnego w Mogilnie Dużym" samorząd gminy otrzymał ponad 4 miliony dofinansowania z RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

- Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez budowę budynku pasywnego sali gimnastycznej w Mogilnie Dużym. Do celów szczegółowych zalicza się m.in. obniżenie kosztów ogrzewania, zwiększenie produkcji energii za źródeł odnawialnych, dążenie do utrzymania niskoemisyjnego zaspokajania potrzeb społeczeństwa, tj. rozwoju Gminy Dobroń zmierzającej do zmniejszenia zapotrzebowania na energię pierwotną i finalną, wzrost bezpieczeństwa energetycznego województwa łódzkiego oraz poprawę zdrowia i jakości życia mieszkańców - informują pracownicy UG Dobroń.