Najważniejsze wideo w lodzkie

Gmina Kocierzew Południowy: Złodziejskie trio w rękach policji

263-182427
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali dokonać kradzieży w markecie. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie trzeciego, który jest nieletni zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

15 listopada 2023 roku około godziny 20:00 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów w gminie Kocierzew Południowy trzech mężczyzn próbowało dokonać kradzieży towaru. Będący na miejscu pracownicy firmy ochroniarskiej próbowali ich zatrzymać, ale ci uciekli pozostawiając wózki z towarem. Były to artykuły spożywcze oraz alkohole o łącznej wartości 1300 złotych. 

Podjęte przez łowickich kryminalnych działania doprowadziły do zatrzymania pierwszego ze sprawców już następnego dnia w godzinach porannych. Kolejnego dnia został zatrzymany drugi ze sprawców. 

- Obaj są mieszkańcami powiatu sochaczewskiego w wieku 20 i 31 lat. Trzeci z nich to 16-latek. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Natomiast 20- i 31-latek usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Policjanci ustalają teraz, czy kradzieży dokonywali również na terenie innych marketów - mówi nadkom. Urszula Szymczak.