Gmina Tomaszów Mazowiecki: Policjanci przejęli trefny towar

254-166454
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol jaki posiadała 44-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Mazowiecki. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40,000 złotych. Kobieta usłyszała zarzut i utraciła trefny towar. Musi również liczyć się z wysoką grzywną jaką nałoży na nią sąd.

22 marca policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją na skutek uzyskanej informacji o mieszkance gminy Tomaszów Mazowiecki, która może posiadać nielegalne wyroby akcyzowe, zapukali do drzwi jej domu. 44-letnia kobieta była kompletnie zaskoczona wizytą stróżów prawa. 

W wyniku przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych mundurowi zabezpieczyli ponad 1700 sztuk papierosów i blisko 30 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli ponad 400 sztuk tekturowych opakowań papierosów i ponad 100 sztuk butelek o pojemności 0,9 litra każda z wysokoprocentowym alkoholem, który również pochodził z nielegalnego źródła. 

- Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych. Kobietę zatrzymano i przedstawiono jej zarzut posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi jej wysoka grzywna o której zadecyduje sąd. Musi również liczyć się z przepadkiem trefnego towaru - mówi asp.sztab. Grzegorz Stasiak.