Halowy Mityng Kwalifikacyjny: Udane starty lekkoatletów z Łęczycy, wiele rekordów życiowych

Świetnie spisali się startujący w Halowym Mityngu Kwalifikacyjnym zawodnicy MKLA Łęczyca

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Sebastian Antosiak, który wynikiem 192 cm poprawił rekord Okręgu Łódzkiego U-16 w skoku wzwyż. Zajął także z nowym rekordem życiowym (9.11 s) pierwsze miejsce w biegu na 60 m przez płotki. W obydwu konkurencjach jest aktualnym liderem tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W tej samej konkurencji w kategorii U-18 zwyciężył Hubert Wożniak (8.77 s), trzeci był Dominik Bauer (8.89 s), a czwarty - Mikołaj Szczęsny (9.12 s). Jakub Florczak zajął drugie miejsce w roczniku U-20 (8.54 s), trzecie Adam Jaśkiewicz (8.81 s), a czwarte Eryk Sewiło (9.72 s). Trzecie miejsce U-18 zajęła Natalia Bieniak (9.93 s). Wszyscy ustanowili rekordy życiowe.

Wysoką formą popisali się sprinterzy, poprawiając życiowe osiągnięcia na wszystkich dystansach. Bartosz Subocz zajął drugie miejsce w biegu na 300 metrów (37.26 s), a na 200 metrów uzyskał 23.91 s. Mateusz Grabski 300 metrów przebiegł w czasie 37.83 s, natomiast w biegu na 200 metrów uzyskał wynik 24.05 s. Jakub Grabski osiągnął następujące czasy: 300 m (37.99 s), 200 m (24.22 s).

Wartościowy wynik (6.29 s) uzyskał w skoku w dal Dominik Nowakowski. W skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny rezultatem 192 cm wskoczył na trzecie miejsce tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki U-18.

- Kolejny bardzo dobry start zawodników MKLA Łęczyca. Wszyscy uczestnicy poprawili rekordy życiowe - powiedział krótko Mirosław Andrysiak, Prezes MKLA Łęczyca.