Instalacja fotowoltaiczna dla Urzędu Miejskiego w Opocznie

dji_fly_20240321_145402_0_1711029242071_photo_low_quality
fot. UM Opoczno

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o środowisko naturalne staje się priorytetem, coraz więcej instytucji oraz firm decyduje się na inwestycje w odnawialne źródła energii. Świetnym przykładem jest ostatnia inwestycja Urzędu Miejskiego w Opocznie, który postawił na energię słoneczną poprzez budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej elektrycznej 50 kW.

Inwestycja, która miała miejsce na dachu budynków garażowych przy ul. Staromiejskiej 6, to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Firma GM STARBUD Sp. z o.o., mająca swoją siedzibę w Starachowicach przy ul. Składowej 25, 27-200 Starachowice, została wybrana na wykonawcę tej inwestycji. Całkowity koszt realizacji wyniósł 183 270,00 zł.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW przyniesie wymierne korzyści dla Urzędu Miejskiego w Opocznie. Po pierwsze, dzięki wykorzystaniu energii słonecznej, urząd będzie mógł zmniejszyć swoje koszty eksploatacyjne, co ma istotne znaczenie z punktu widzenia budżetu miejskiego. Po drugie, produkcja energii ze źródeł odnawialnych przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 i innych szkodliwych substancji, co przekłada się na poprawę jakości powietrza.

Wprowadzenie energii słonecznej do codziennej działalności urzędu to także krok w kierunku edukacji społecznej i promocji zrównoważonego rozwoju.

Budowa instalacji fotowoltaicznej dla Urzędu Miejskiego w Opocznie to nie tylko inwestycja w energię przyszłości, ale także wyraz troski o środowisko naturalne. Dzięki zaangażowaniu i innowacyjnym rozwiązaniom, Opoczno staje się miejscem, gdzie tradycja i nowoczesność idą w parze w trosce o lepszą przyszłość dla wszystkich.

Źródło: UM Opoczno