IV Skierniewicki Triathlon i Duathlon Kids we wrześniu

dsc_0046klowfqwibgpc785hlxsmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Indywidualnie i w sztafecie będą zmagać się sportowcy podczas czwartej odsłony skierniewickiego triathlonu. Nie zabraknie też ciekawej propozycji dla najmłodszych.

Skierniewicki triathlon to prawdopodobnie jedyne w Polsce wydarzenie w trakcie którego zawodnicy zmagają się, podczas jednej z prób, płynąc kajakiem. Uczestnicy ponadto pokonać muszą rowerem trasę liczącą około 27 km, prowadzącą przez miejscowości wokół naszego miasta (trasa wiedzie przez Strobów, Trzciannę, Kamion, Samice, Miedniewice, kończąc na osiedlu Zadębie). Trzecim z elementów rywalizacji jest pięciokilometrowy dystans biegowy wokół Zalewu Zadębie. Łącznie sportowcy w Skierniewicach pokonają dystans około 36 km. Zawody rozgrywane będą w kategoriach: Open, mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe, kobiet z podziałem na kategorie wiekowe oraz 3-osobowych drużynach sztafetowych (bez podziału na płeć i kategorie wiekowe). Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidują pamiątkowe gadżety w postaci pakietu startowego.

Nie zabraknie też oferty dla najmłodszych. Od początku trwania wydarzenia zmaganiom dorosłych towarzyszą zawody z udziałem dzieci. Najmłodsi w zależności od wieku będą zmagać się z różnymi dystansami biegu i jazdy rowerem.

źródło: UM Skierniewice