wersja testowa serwisu

Kilkanaście kilogramów narkotyków w przesyłkach pocztowych. Wykrył je pies

Kilkanaście kilogramów narkotyków w przesyłkach pocztowych. Wykrył się pies
fot. Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Ponad 11 kg marihuany zajęli funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Wydziału Realizacji. Z tej ilości narkotyku można wyprodukować 11450 działek, o wartości 343 500 zł.

Funkcjonariusze przejęli przesyłkę na terenie sortowni jednej z firm kurierskich w Strykowie. Paczkę nadaną na Litwie wskazał pies służbowy, Furia. W przesyłce przeznaczonej do odbiorcy w Wielkiej Brytanii funkcjonariusze odkryli 10 zamkniętych, nieoznaczonych toreb ze srebrnej folii. W każdej z nich znaleziono marihuanę, o łącznej wadze 11,45 kg.

Przesyłka została zabezpieczona i przekazana funkcjonariuszom zgierskiej policji, którzy poprowadzą dalsze postępowanie.

Za obrót taka ilością narkotyku grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W trakcie tej samej kontroli, jako pies dualny, tzn. wyszkolony do wyszukiwania zarówno substancji odurzających jak i wyrobów tytoniowych, Furia wskazała także trzy inne paczki. W przesyłkach skierowanych od nadawców z Polski do odbiorców w Wielkiej Brytanii znaleziono łącznie 30 kg tytoniu do palenia i 1310 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Kwotę narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na prawie 49 tys. zł.

źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi