Kobieta zasłabła podczas kierowania! Jechała z 4-letnim dzieckiem, podróż zakończyła w rowie

240-178041
KMP Piotrków Trybunalski

43-latka jadąc ze swoim 4-letnim dzieckiem zasłabła za kierownicą, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Dziecku nic się nie stało, kobieta została przewieziona do szpitala.

W czwartek, 21 września, o godzinie 06:45 policjanci piotrkowskiej drogówki zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 744 w Łęcznie w gminie Sulejów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pojazdem opel vectra kierowała 43-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przewoziła swoje 4-letnie dziecko. 

- Kobieta jadąc od strony Łęczna w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego z przemęczenia zasłabła, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Dziecku nic się nie stało, zostało przekazane pod opiekę ojcu, natomiast matka przewieziona została na badania do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa - przekazuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP Piotrków Trybunalski. 

Policja apeluje, by wsiadając za kierownicę być wypoczętym, bo kierowanie pojazdem wymaga od nas maksymalnego skupienia i koncentracji. 

- Sam fakt posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami nie jest jednoznaczny z tym, iż nic nas nie zaskoczy podczas podróży. Pamiętajmy, że bierzemy odpowiedzialność za siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Gdy podczas kierowania poczujemy się słabo nie kontynuujmy dalszej jazdy, zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu i wezwijmy pomoc - podsumowuje st. sierż. Remigiusz Pacyna