Kolejna edycja konkursu „Sołtys na plus”. Ruszyły zgłoszenia

07382855fbfd7203cf82385679896b38_XL

Sołectwa w Łódzkiem zmieniają się i pięknieją każdego dnia – przybywa nowych inwestycji, miejsc do integracji. To w dużej mierze zasługa ich gospodarzy – sołtysów, którzy, jak nikt, potrafią wsłuchiwać się w potrzeby ludzi, swoich sąsiadów. Po raz kolejny samorząd województwa chce docenić oraz nagrodzić ich zaangażowanie organizując konkurs „Sołtys na Plus". Zgłoszenia ruszyły, zapraszamy do udziału.

- Sołtysi to lokalni liderzy, którzy swoją pracą na rzecz mieszkańców wypracowali sobie ich szacunek. Nasz konkurs to forma podziękowania za pełnienie tej odpowiedzialnej i jednocześnie trudnej misji, za współpracę z samorządem Łódzkiego, której efektem są m.in. nowe świetlice, altany czy place zabaw – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który po raz kolejny objął patronat nad konkursem.

Kandydatów do tytułu „Sołtys na Plus" Województwa Łódzkiego można zgłaszać do 5 marca. Mogą to robić przede wszystkim sami mieszkańcy danej wsi, ale również rady sołeckie i parafialne, organizacje pozarządowe (OSP, KGW, stowarzyszenia). Docenić swoich sołtysów mogą też rady gmin, wójtowie i burmistrzowie. W zgłoszeniu warto się pochwalić osiągnięciami sołtysa, zrealizowanymi inwestycjami i podjętymi inicjatywami na rzecz sołectwa. Dla wyróżniających się gospodarzy wsi przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Wyniki poznamy już 11 marca, podczas koncertu o okazji wojewódzkich obchodów Dnia Sołtysa.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem konkurs-soltys.lodzkie.pl

Samorząd województwa aktywnie współpracuje z sołtysami w całym regionie m.in. w zakresie konkursów z dotacjami „Sołectwo na plus", Infrastruktura sołecka na plus", a także, najnowszego, uruchomionego w tym roku – „Świetlica sołecka na plus". – Ta współpraca jest bardzo owocna, bo poznajemy potrzeby mieszkańców i możemy do nich dostosować naszą ofertę wsparcia. W tej kadencji osiągnęliśmy bardzo dużo, bo widząc, jak nasze sołectwa się rozwijają, rekordowo zwiększyliśmy dotacje – dodaje marszałek Schreiber.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi