Kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Łęczycy już za miesiąc. Co w programie?

352223465_1051563285878885_6241027963867538994_n
fot. Muzeum w Łęczycy

Termin rozpoczęcia XXIII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, iż obędzie się on w dniach 8–9 lipca w godzinach 12.00–18.00. 

W czasie tegorocznej imprezy wystąpią najlepsze polskie grupy rekonstrukcji historycznej. Niektóre pojawią się na dziedzińcu zamkowym kolejny raz, bowiem ich członkowie chętnie przyjeżdżają do Łęczycy i chwalą sobie naszą imprezę. 

- W pokazie konnego łucznictwa historycznego obejrzymy AMM Archery z Anną Sokólską mistrzynią świata w łucznictwie konnym na czele. W konnych popisach kaskaderskich przed turniejową publicznością ponownie zaprezentują się jeźdźcy z Apolinarski Group. Do tarcz celne strzały posyłać będą Łucznicy św. Jerzego Sagittari St. Georgii, którzy popisywać się też będą znakomitym opanowaniem broni czarnoprochowej. Jean van Coppenolle z czeskiej grupy Vancos przyjedzie do Polski wraz ze swoimi ptakami drapieżnymi, które ponownie fruwać będą nad dziedzińcem zamkowym. Damom i rycerzom z Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej tak przypadł do gustu nasz turniej, że ponownie gościć będą w Łęczycy - wyliczają organizatorzy. - Po raz pierwszy na łęczyckim zamku pojawi się słowacka konna grupa Agentúra Hector. Niezwykle barwna i atrakcyjnie prezentująca się grupa przedstawi turniejowej publiczności swoją wersję średniowiecznych zmagań rycerskich. Agentura Hector wystąpi na dziedzińcu czterokrotnie, otwierać i zamykać będzie każdy z dwu dni turnieju. W sobotę (8 lipca) o godz. 21.30 na dziedzińcu zamkowym grupa Arta Foc zaprezentuje widzom fireshow pt. „Dia de los Muertos w Łęczycy". Wstęp na ten pokaz będzie bezpłatny.