Kolejne sukcesy skierniewickich Szachistów

458900b8-0c0e-482e-a16c-71147e4c4ba6klOWfqWibGpC785HlXs

Pięć medali Mistrzostw Województwa Łódzkiego wywalczyli w Łowiczu reprezentanci Klubu Szachowego Piątka Skierniewice. Trzecie miejsce i awans do Finałów Mistrzostw Polski wywalczył za to Radosław Psyk, który startował w półfinałach w Karpaczu.

9 grudnia w Łowiczu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich. Reprezentujący nasze miasto zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice zdobyli pięć medali. Świetny wynik uzyskała Zuzanna Górecka, zdobywając 7,5 punktu z 9 partii i zajmując drugie miejsce w całym turnieju. Dwunastoletnia Zuzia zajęła pierwsze miejsce w grupie dziewcząt do lat 18.

Zawodniczki „Piątki" Skierniewice całkowicie zdominowały zawody w grupie dziewcząt do lat 12 i zajęły kolejno miejsca: I miejsce - Zuzanna Górecka, II miejsce - Patrycja Kochanowska i III miejsce - Blanka Wiśniewska.

Ze zwycięstwa w grupie chłopców do lat 12 cieszył się za to Szymon Boryna. Rewelacyjny występ ma za sobą Grzegorz Sułek, który zrezygnował z udziału w swojej grupie wiekowej, żeby zdobywać doświadczenie w grze ze starszymi szachistami. Grzegorz zajął drugie miejsce w grupie do lat 12 i IX miejsce w turnieju do lat 18.

KOLEJNY SUKCES RADKA

Radosław Psyk wywalczył brąz w Półfinałach Mistrzostw Polski Mężczyzn i awansował do Finałów Mistrzostw Polski na 2024 rok. Nasz zawodnik zdobył 6,5 punktu i wypełnił normę na mistrza.

Turniej odbył się w Karpaczu w grudniu i stanowi doskonałe podsumowanie roku 2023, który był udany dla zawodnika KSz Piątka Skierniewice. Radek wygrał Turniej Międzynarodowy w Przeworsku i zdobył pierwszą normę na arcymistrza. Rok wcześniej wygrał Mistrzostwa Polski do lat 20. Przyszłoroczne finały odbędą się na wiosnę. Radosław jest trzecim skierniewiczaninem, który wystąpi w najważniejszym szachowym wydarzeniu w kraju. Dwaj poprzedni to również wychowankowie Bogusława Bodera: Grzegorz Gajewski i Mateusz Kołosowski.

źródło: UM Skierniewice