wersja testowa serwisu

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Rekordzista miał 3,3 promila

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Rekordzista miał 3,3 promila

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu. 39- letni kierowca volkswagena na ulicy Armii Krajowej w Sieradzu, mając prawie 2 promile alkoholu, doprowadził do uszkodzenia dwóch samochodów i odjechał. Został on ujęty dzięki szybkiej reakcji świadków. Dziękujemy za czujność i godną naśladowania postawę, która być może zapobiegła tragedii! Natomiast niechlubny rekordzista z „wynikiem" 3,3 promila został zatrzymany przez policjantów sieradzkiej drogówki.

25 stycznia 2021 r. przed godzina 16.00 na ulicy Armii Krajowej zderzyły się trzy osobówki. Kierowca volkswagena golfa uderzył w tył hondy, a ta z kolei w jadące przed nim audi. Poszkodowani kierowcy wyszli z samochodów i podeszli do siedzącego za kierownicą volkswagena mężczyzny. Po rozmowie z nim podejrzewali, że może być pod działaniem alkoholu. Kierowca audi zjechał z pasa ruchu, natomiast drugi świadek stał obok. W pewnej chwili kierujący golfem ominął hondę i odjechał. Parę metrów jechał pod prąd lewym pasem w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Kierowca audi widząc to, natychmiast zareagował i ruszył za nim. Dogonił „uciekiniera" przed skrzyżowaniem z ulicą Grunwaldzką, gdy ten zatrzymał się na czerwonym świetle. Podszedł do volkswagena, otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki. Kierowca polo nalegał na oddanie kluczyków i zaprzeczał, że spożywał jakikolwiek alkohol. Świadkowie wyraźnie jednak wyczuli od niego woń alkoholu. W tym czasie o całym zdarzeniu powiadomiony został dyżurny sieradzkiej policji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 39–letni mieszkaniec Sieradza. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca na „podwójnym gazie" został zatrzymany tego samego dnia przed godziną 23.00 w miejscowości Burzenin. Policjanci sieradzkiej drogówki zainterweniowali wobec kierowcy renault scenic. Wykonując nieprawidłowy manewr podczas włączania się do ruchu, spowodował zagrożenie dla innych kierujących. Kiedy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że 31 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego ma w organizmie 3,3 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP Sieradz